moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przyjazne miejsce pracy

Wtorek, 13 lipca 2021
  • Przyjazne miejsce pracy

Największy na świecie operator logistyczny, firma DHL Supply Chain tworzy nowe miejsca pracy w regionie! DHL współpracując wraz z klientem Zalando, mającym największy wybór modowych trendów w Europie otwierają nowe centrum dystrybucyjne, które zlokalizowane będzie w Żernikach pod Poznaniem, w okolicy węzła autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. DHL od prawie 3 lat z powodzeniem zarządza operacją logistyczną dla swojego klienta w Głuchowie, koło Łodzi. Ogromne zainteresowanie zakupami online pozwala na dalszy rozwój biznesu i otwarcie kolejnego magazynu w Polsce. W nowym miejscu pracy tylko do końca obecnego roku zatrudnienie znajdzie prawie 1000 pracowników. Magazyn będzie wyposażony w zaawansowane technologie automatyzacyjne i rozwiązania intralogistyczne, w tym dwie wielopoziomowe wieże wysokiego składowania, które pomieszczą kilkanaście milionów sztuk asortymentu.

Tym, co wyróżnia nas wśród innych pracodawców są: przyjazna, rodzinna atmosfera, bezpłatne dojazdy do miejsca pracy z wielu kierunków, jak również dofinansowanie do posiłków i benefity takie jak „wczasy pod gruszą”, premie świąteczne, bezpłatną opiekę medyczną, dofinansowanie kart sportowych. Przede wszystkim DHL może zaoferować duże możliwości rozwoju zawodowego w strukturach firmy.
 
Kierunki transportu pracowniczego do centrum dystrybucyjnego w Żernikach.
 

„Szczera i dwukierunkowa komunikacja pozwala na tworzenie przyjaznej atmosfery pracy. Każdy pracownik ma realny wpływ na tworzone środowisko pracy. Doceniamy zaangażowanie, pasję i zapewniamy rozwój pracowników. Współpracujemy z osobami które rozpoczynały karierę od pracownika magazynowego, a dziś zajmują funkcje kierownicze. Ważne jest dla mnie by pracownicy czuli się docenieni i czuli, że mają wpływ na miejsce pracy, w którym spędzają znaczną część dnia. Razem tworzymy zgrany Zespół. (Marcin Daroch, Dyrektor Oddziału Zalando w Głuchowie k. Łodzi)”

DC Site Manager Marcin Daroch

W nowym magazynie DHL do końca roku planuje zatrudnić  prawie 1000 osób, natomiast liczba pracowników w najbliższych latach będzie rosła. To nie lada wyzwanie dla organizacji, lecz kluczem do tego jest pozytywna atmosfera, która tworzy to miejsce pracy i czyni je przyjaznym dla wszystkich. W DHL budujemy kulturę pracy poprzez świętowanie dobrych wyników, szczególnych osiągnięć firmy, konkursy i wspieranie akcji charytatywnych. Nasz wykwalifikowany zespół operacyjny zapewnia serwis na najwyższym poziomie. Poszukujemy pracowników magazynowych, operatorów wózków widłowych i menadżerów. Jako pracodawca, DHL  oferuje pracownikom możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia swoich możliwości. Dzięki temu możliwości rozwoju w DHL są praktycznie nieograniczone.
 

 

Moja decyzja by zaaplikować do DHL - Zalando była umotywowana chęcią posiadania dobrej i stabilnej finansowo pracy. Wiele osób z mojego otoczenia pracowało już w tej firmie i to właśnie ich opinia w dużej mierze była motywacją do zatrudnienia się w DHL. Lubię podejmować nowe wyzwania i chciałam się rozwijać. W okresie pandemii magazyn funkcjonował na najwyższych obrotach dając możliwość ciągłości pracy i stabilności zatrudnienia. Moje wcześniejsze doświadczenie nie było związane z pracą w magazynie i logistyce. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Nie mam problemów z komunikacją, a otwartość i szybkie nawiązywanie kontaktów mam w swojej naturze. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom zawodowym (byłam instruktorem pływania i ratownikiem) jestem systematyczna, obowiązkowa i zaangażowania, a do powierzonych obowiązków podchodzę zadaniowo. Jestem zmotywowana do działania i lubię osiągać założone cele. Dzięki temu po 8 miesiącach awansowałam na stanowisko Problem Solver, a aktualnie odbywam wewnętrzny staż w dziale Rekrutacji. Wiążę swoją przyszłość z tą firmą i dalej chciałabym się w niej rozwijać. Chciałabym powiedzieć wszystkim nowo zatrudnionym by od pierwszego dnia podeszli do nowej pracy z odwagą i zaangażowaniem. Pogoda ducha, uśmiech i pozytywne nastawienie sprawi, że cała reszta na pewno się uda. Tym bardziej, że z pomocą przychodzą ludzie, którzy profesjonalnie i bez stresu pomogą się zaaklimatyzować i wdrożyć w nowy system.

 

Gdy chciałam zmienić pracę w 2018 roku dowiedziałam się, że niedaleko naszego miejsca zamieszkania otwiera się duży magazyn. Decyzja o zmianie pracy była przemyślana, ponieważ poszukiwałam firmy z możliwością rozwoju. DHL kojarzyłam jedynie z firmą kurierską, a Zalando z reklam w TV. Gdy czytałam ogłoszenie moją uwagę przykuły dodatki takie jak: opieka medyczna Medicover, "Wczasy pod gruszą", premie świąteczne. W poprzednich miejscach pracy nie miałam takich benefitów. Zmiana branży i chęć rozwoju właśnie w tym kierunku jest bardzo przyszłościowa. Rozpoczęłam pracę we wrześniu 2018 jako pracownik magazynowy i jeszcze
w 2018 roku zostałam mentorem. W lutym 2019 roku awansowałam na stanowisko lidera zespołu (nadal na dziale zwrotów). Od stycznia 2020 roku pracuję na stanowisku kierownika obszaru na dziale Outbound. Dynamiczny rozwój, pełen nauki, zdobywania doświadczenia i dzielenia się nim z innymi był okresem, który pozwolił mi na wewnętrzny rozwój i wiarę we własne możliwości. Jeśli mogłabym coś poradzić nowym pracownikom to aby nie bali się nowego i śmiało wkraczali w nasze "skromne" progi. Ponadto byli otwarci i elastyczni na zmiany, które u nas dzieją się w dynamicznym tempie. Z uśmiechem i optymizmem nastawiali się do pracy i różnych zadań. Od pierwszych dni atmosfera w pracy jest przyjazna. Możliwość rozwoju i poszerzania horyzontów, a czasem niespodziewane zwroty akcji, sprawiają że praca wciąż jest interesująca i rozwojowa (zwłaszcza dla młodych oraz zaangażowanych osób).W karierze zawodowej najbardziej zależy mi na nieustannym rozwoju i doskonaleniu swoich umiejętności. Zintensyfikowaniu swoich mocnych stron oraz rozwijaniu obszarów, które wymagają poprawy. DHL dał mi tę możliwość oraz zaspokoił potrzeby w tym obszarze.Asortyment na magazynie to w dużej mierze ubrania, buty i akcesoria odzieżowe, co czyni pracę niezwykle lekką. Jest to praca odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn bez przedziałów wiekowych. W pracy poradzi sobie każda osoba, dzięki profesjonalnym pakietom szkoleń oraz - co pokazuje doświadczenie, nawet osoby nie mające wcześniej styczności z pracą na magazynie potrafią radzić sobie w naszym środowisku świetnie.

Poszukujemy pracowników magazynowych, operatorów wózków widłowych i liderów zespołu. Magazyn pracował będzie w trybie 3 zmianowym, przez 7 dni w tygodniu. Każdy zanim podejmie decyzję o rozpoczęciu pracy u nas, może zobaczyć jak wygląda magazyn w Głuchowie na filmie dostępnym w mediach społecznościowych.

Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie: https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-magazynowy-zerniki-pow-poznanski-gm-kornik,oferta,1001005182
Zapraszamy do wysyłania aplikacji na adres: pracujwdhl@dhl.com.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 539 876 398.


 
tekst: Informacja prasowa