moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spektakl dla dzieci w Latarni na Wenei!

Czwartek, 1 lipca 2021
  • Spektakl dla dzieci w Latarni na Wenei!

Latarnia na Wenei to plenerowy dom kultury działający przy jeziorze Jelonek czyli na Wenei! Tym razem Latarnia zaprasza najmłodszych na spotkanie z Małym Teatrem Ilustracji. Będzie to niezwykły spektakl Kamishibai, okraszony barwnymi ilustracjami i muzyką na żywo oraz warsztaty.

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca (niedziela) dla dwóch grup (30 dzieci) - o godz. 11.00 lub 15.00. Wydarzenie przeznaczone jest dla grupy wiekowej 5- 9 lat. Co czeka Wasze dzieci? Spotkanie z Anią i Henrykiem, którzy o swoich działaniach mówią tak:

Nasze spektakle powstały z oczarowania japońską techniką Kamishibai, czyli papierowym teatrem ilustracji. Barwne obrazy, ciepłe dźwięki marimby i głos narratorki tworzą niepowtarzalny klimat spektaklu i wciągają bez reszty. Obejrzycie kilka przedstawień - dłuższych opowieści i krótkich wierszyków, ilustrowanych na różne sposoby. Będzie więc różnorodnie i ciekawie! Po spektaklach zapraszamy na wspólne działania plastyczne, podczas których poruszymy wyobraźnię i rozbudzimy kreatywność, a może nawet się lekko pobrudzimy?


Na spektakl i warsztaty obowiązują zapisy: latarnia.weneja@gmail.com
 
tekst: Informacja prasowa