moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Laureaci stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego zapraszają na koncert

Niedziela, 20 czerwca 2021
  • Laureaci stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego zapraszają na koncert

Jesienią 2020 roku Prezydent Miasta Gniezna przyznał pierwsze w historii Pierwszej Stolicy stypendia im. Sławomira Kuczkowskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami. Już w niedzielę, 27 czerwca będziemy mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy osób, które je otrzymały. Sara Powaga i Krystian Klej zapraszają bowiem mieszkańców Gniezna na niezwykły koncert "Muzyka kameralna na Wzgórzu Lecha".

Koncert rozpocznie się o 16.15 się w Katedrze Gnieźnieńskiej, a posłuchać będzie można na nim wykonań Vivaldiego, Bacha, Czajkowskiego, ale także kompozycji Krystiana Kleja, jednego ze stypendystów, który jest autorem utworu “Mater et Caput omnium Ecclesiae Poloniae” na orkiestrę. Będzie to prawykonanie tego utworu.

A jeżeli o orkiestrze mowa, to słuchaczy zapewne zachwyci Nowowiejski Chamber Orchestra pod dyrekcją Macieja Bąka. Wśród solistów wystąpią natomiast Krystian Klej (organy), Anna Kręplewska, Agata Nowak oraz druga ze stypendystek - Sara Powaga, która zaprezentuje się zarówno solo (skrzypce), jak i razem z orkiestrą.

Warto przypomnieć, że dwójka młodych artystów otrzymała po 2500 złotych na organizację koncertu i wydanie płyty. Stypendium nosi imię Sławomira Kuczkowskiego: założyciela Teatru Wizji i Medytacji „Czerwona Główka”, animatora kultury oraz poety. Kolejne stypendia przyznane zostaną w ostatnim kwartale tego roku.
tekst: Informacja prasowa