moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Miatach! 3 osoby trafiły do szpitali!

Poniedziałek, 7 czerwca 2021
  • Wypadek w Miatach! 3 osoby trafiły do szpitali!

Dzisiaj po godz. 13.00 w Miatach (droga Trzemeszno - Witkowo) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna, Witkowa, Trzemeszna i Trzemżala.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono, że doszło do zderzenia busa i ciężarówki. Jak się okazało, w ciężarówce prawdopodobnie wystrzeliła opona. To spowodowało, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył busa. Siła zderzenia była tak duża, że oba auta zakończyły jazdę w polu.

Poszkodowani zostali karetkami Pogotowia Ratunkowego przewiezieni do szpitali w Gnieźnie i Wrześni. Na czas prowadzonych działań ruch w miejscu wypadku był całkowicie zablokowany. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja.
 

Aktualizacja na dzień 8 czerwca:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący ciągnikiem siodłowym marki Mercedes wraz z naczepą, jadąc w kierunku Witkowa, w wyniku rozerwania przedniej opony ciągnika siodłowego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowo - bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Fiat Ducato, kierowanym przez 37-letniego mieszkańca Trzemeszna. Ducato zjechało na prawe pobocze, a następnie zjechało ze skarpy, gdzie auto wywróciło się na bok, zestaw ciężarowy natomiast zatrzymał się w polu. Kierowca Ducato z obrażeniami ciała został hospitalizowany, natomiast kierowca Mercedesa opuścił Szpital Miejski we Wrześni na własne życzenie. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, uczestnicy byli trzeźwi.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Trzemeszno24.info