moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

Czwartek, 27 maja 2021
  • Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

27 maja br. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbył się uroczysty apel z okazji święta Dnia Strażaka. Z uwagi na stan epidemii uroczystości zorganizowane zostały z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:
  • mł. bryg. Marta Kacprzycka - przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
  • Mariusz Mądrowski - przedstawiciel Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego,
  • Tomasz Budasz - Prezydent Miasta Gniezna,
  • Druh Jacek Kowalski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gnieźnie,
  • ks. Jacek Orlik - kapelan PSP i OSP powiatu gnieźnieńskiego.

W roku bieżącym z okazji Dnia Strażaka Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczył 3 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Natomiast Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu na wniosek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gnieźnie nadało Srebrny Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” 1 funkcjonariuszowi. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 3 oficerów, w tym 1 na pierwszy stopień oficerski, 3 aspirantów, 14 podoficerów i 3 szeregowych.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie bryg. Mariusz Dębski, pogratulował wyróżnionym funkcjonariuszom oraz podziękował wszystkim zebranym za ofiarną i szczególnie trudną w czasach pandemii służbę.

Podczas przemówienia Pani mł. bryg. Marta Kacprzycka - przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP podziękowała władzom samorządu oraz strażakom PSP i OSP z terenu powiatu gnieźnieńskiego za dotychczasową i owocną współpracę.
 
źródło: PSP Gniezno