moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Hipokryzja wśród gnieźnieńskich radnych? Komisja Skarg, Wniosków i Petycji przeciwna petycji IGGP

Sobota, 22 maja 2021
  • Hipokryzja wśród gnieźnieńskich radnych? Komisja Skarg, Wniosków i Petycji przeciwna petycji IGGP

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wystąpiła do Rady Miasta Gniezna z petycją odnośnie umorzenia opłaty za koncesję alkoholową oraz zwrócenia uiszczonych należności w związku z niemożnością prowadzenia działalności w okresie, za który przedsiębiorcy już zapłacili. Niestety, radni wchodzący w skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji głosowali przeciwko petycji IGGP.

Petycja IGGP ma pojawić się na najbliższej sesji Rady Miasta Gniezna w dniu 9 czerwca. Niestety Komisja Skarg, Wniosków i Petycji negatywnie zaopiniowała dokument.

O petycji IGGP pisaliśmy w artykule „Czy Miasto Gniezno odda pieniądze za koncesję alkoholową? Z petycją wystąpiła Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej”.

Członkowie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji:
Jan Budzyński, Tomasz Dzionek, Tadeusz Purol, Andrzej Wdzięczny. Wszyscy jednogłośnie głosowali za nie uwzględnieniem petycji IGGP. 18 stycznia br. na gnieźnieńskim rynku zebrali się restauratorzy (Gnieźnieńskie Porozumienie Restauratorów) - w tym dniu wystosowali apel do premiera. Co ciekawe, radny Tomasz Dzionek stał z nimi „ramię w ramię”. Pisaliśmy o tym w artykule „Restauratorzy z Gniezna i okolic jednoczą siły! Od 1 lutego otwierają swoje lokale!”. Jak ocenić takie zachowanie?

O petycji IGGP i zachowaniu gnieźnieńskich radnych mówi w powyższym filmie radny Arkadiusz Masłowski.
 
tekst: Andrzej Bukowski