moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne medale Oli Politowicz i Wiktorii Łuczyńskiej

Wtorek, 18 maja 2021
  • Kolejne medale Oli Politowicz i Wiktorii Łuczyńskiej

W minioną niedzielę, 16 maja, w Hali "Na Skarpie" w Bytomiu odbył się Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym Silesia Cup 2021. Organizatorem zawodów był MUKS Bytom oraz Śląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego.

Zawody zostały przeprowadzone w pełnym zgodnie z obowiązującymi przepisami reżimie sanitarnym. W Bytomiu wystartowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, a nawet Brazylii. Na Górny Śląsk wybrały się dwie zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno: Aleksandra Politowicz oraz Wiktoria Łuczyńska.

Ola, oprócz startu w swojej kategorii, znalazła się również w gronie sędziów, którzy pracowali przy przeprowadzaniu kolejnych konkurencji. Obie nasze zawodniczki wystartowały w swoich kategoriach w dwóch rozgrywanych podczas zawodów konkurencjach, czyli kata indywidualne i kumite indywidualne. Wiktoria w konkurencji kata indywidualne wywalczyła złoty medal, natomiast w kumite indywidualnym musiała uznać wyższość swoich konkurentek. Ola do Gniezna wróciła z dwoma brązowymi medalami osiągając w obydwu konkurencjach trzeci stopień podium. To świetne wyniki biorąc pod uwagę fakt, że ilość zawodów w dobie pandemii jest mocno ograniczona. Dotyczy to przede wszystkim seniorów, czyli Oli, która ostatni start w zawodach miała w październiku ubiegłego roku.

Powyższe wyniki napawają optymizmem również z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Polski, które w czerwcu zostaną rozegrane w Warszawie.

Ogromne podziękowania dla trenera obu naszych zawodniczek Senseia Andrzeja Zarzecznego - 5 Dan, który przygotowuje je do rywalizacji.

Odrębne podziękowania Oli Politowicz dla sponsora VW Berdychowski Poznań.

 
tekst: Informacja prasowa