moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wandale zniszczyli hamaki na Wenecji

Piątek, 14 maja 2021
  • Wandale zniszczyli hamaki na Wenecji

Ostatniej nocy wandale zniszczyli hamaki znajdujące się nad Jeziorem Jelonek w Gnieźnie. Nie oszczędzili także drzewa, psiego pakietu i toaletę toi toi. Straty oszacowano na 28 tys. zł.

Wandale pocięli kilka hamaków znajdujących się nad Jeziorem Jelonek. Zniszczyli także jedno drzewo, psi pakiet oraz ubikację toi toi, z której korzystają pracownicy rewitalizujący ten obszar. Straty oszacowano na 28 tys. zł. Sprawa została zgłoszona gnieźnieńskiej Policji.

Niestety teren nad Jeziorem Jelonek nie jest monitorowany. Już teraz da się zauważyć, że to pozorna oszczędność.

Cztery wysokiej klasy kamery z funkcją przerzucenia obrazu to koszt około 10 tys. zł - mówi specjalista ds. monitoringu zajmujący się opracowywaniem strategii bezpieczeństwa dla dużych firm. Mówimy tu o sprzęcie naprawdę wysokiej klasy, z dużym zbliżeniem cyfrowym umożliwiającym identyfikację twarzy bez dużych „szumów”, z funkcją podczerwieni do monitoringu nocnego. Dokładając do zestawy 5 tys. zł mamy monitoring z dźwiękiem, co obecnie staje się powoli standardem.

Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu sprawców lub posiadające jakiekolwiek informacje na ich temat prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211,  e-mailowo: dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl . Policja gwarantuje anonimowość.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski, KPP Gniezno