moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W długim i ciemnym tunelu lockdownu widać światełko

Czwartek, 13 maja 2021
  • W długim i ciemnym tunelu lockdownu widać światełko

Od najbliższej soboty, 15 maja, Miejski Ośrodek Kultury powraca z propozycjami licznych warsztatów w ?realu? po długiej, pandemicznej hibernacji. Koronawirusowa rzeczywistość nie ominęła wszak ośrodków kultury, które mimo przeniesienia inicjatyw do sieci, z niecierpliwością czekały na bezpośrednie spotkania z odbiorcami.

Warsztat ogródkowy z polską niezapominajką w roli głównej, cykl zajęć gimnastycznych „Przygotuj się na lato”, przedstawienia teatralne przedszkolaków, warsztat odlewniczy oraz zajęcia z rękodzieła, to tylko niektóre z propozycji jakie przygotował Miejski Ośrodek Kultury. Inicjatywy ruszają od najbliższej soboty, 15 maja, a w poszczególnych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Odbywać się one będą na dziedzińcu Starego Ratusza oraz na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury.

Najbliższe warsztaty skierowane są do dzieci od 6 roku życia. Odbędą się na dziedzińcu Starego Ratusza o 11.00. Tematem spotkania ogródkowego będzie polska niezapominajka, której święto przypada właśnie 15 maja. Dzień Niezapominajki to jednak nie tylko święto uroczego kwiatka. To także okazja, by przypomnieć o ochronie środowiska, różnorodności biologicznej Polski i zachowaniu jej przyrodniczych walorów dla przyszłych pokoleń. Podczas spotkania nie zabraknie oczywiście wspólnego posadzenia niezapominajki w ratuszowym ogródku. Informacje i zapisy e: staryratusz@mok.gniezno.pl t: 512 411 867.

To zaledwie pierwsza z wielu MOK-owskich inicjatyw. Polecamy śledzić na bieżąco profil MOK na portalu Facebook oraz stronę mok.gniezno.pl.
tekst: Informacja prasowa