moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rozbudowa "Trójki" z rządowym dofinansowaniem

Środa, 5 maja 2021
  • Rozbudowa

Aż 4 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma Miasto Gniezno. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego w Gnieźnie.

Potrzeba rozbudowy placówki na osiedlu Piekary jest podyktowana rosnącą liczbą mieszkańców zachodniej części Gniezna. Obecnie w Szkole Podstawowej nr 3 uczy się 598 uczniów w 25 oddziałach. Po rozbudowie będzie można przede wszystkim skrócić czas trwania zajęć lekcyjnych do godziny 15:30 i zwiększyć liczbę uczniów do ok. 700. W planach inwestycyjnych jest dobudowanie dodatkowego skrzydła budynku, w którym znajdzie się 9 sal lekcyjnych, po 3 na każdej kondygnacji, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze. Dobudowane skrzydło zostanie wyposażone w windę osobową, która umożliwi dotarcie osób niepełnosprawnych do 90% pomieszczeń całego budynku szkoły. W ramach inwestycji wybudowana zostanie również nowa pełnowymiarowa hala sportowa, wraz z zapleczem sanitarnym (minimum 4 szatnie z natryskami i sanitariatami oraz magazynem na sprzęt sportowy). Sala sportowa ma umożliwić rozgrywanie meczów piłki ręcznej, futsalu, piłki koszykowej, piłki siatkowej i organizację zawodów w innych dyscyplinach. W hali sportowej powstanie również mała widownia dla kibiców. Dodatkowo w pobliżu hali, na terenie szkoły, od strony ul. Liliowej, wybudowany zostanie plac zabaw i miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Realizacja inwestycji ma rozpocząć się wiosną 2022 r. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie byłoby możliwe, gdyby nie prawidłowo przygotowany wniosek gnieźnieńskiego samorządu i wydatna pomoc w tym zakresie posła Zbigniewa Dolaty.
tekst: Informacja prasowa