moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pelikan Niechanowo wygrywa w Licheniu

Poniedziałek, 3 maja 2021
  • Pelikan Niechanowo wygrywa w Licheniu

W weekend majowy, a konkretniej w Święto Pracy, piłkarze Pelikana wrócili do rozgrywek w ramach Klasy okręgowej Red Box grupy wielkopolskiej III. W ramach rywalizacji zespół Andrzeja Stefańskiego udał się do Lichenia aby tam zmierzyć się z zespołem Strażak Licheń Stary. Przed meczem oba zespoły dzieliło 10 pozycji w tabeli 20 punktów. Na papierze Pelikan Niechanowo faworytem, jednak czas lockdownu mógł zweryfikować wszystko nieco inaczej niż wskazywały na to cyferki w tabeli.

Punktualnie o godzinie 16.00 wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Trener Stefański zadysponował do walki o ligowe punkty następujący skład: Szafran, Jackowiak, Białas, Waluszyński, Jarzyński, Mazur, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Wiśniewski.

Od początku meczu rysowała się przewaga ekipy z Niechanowa. Efektem naporu było mocne zaakcentowanie kto jest liderem tabeli. W 9 minucie bramkę na 1:0 dla Pelikana strzelił Mikołaj Danielewicz. Natomiast w 20’ bliski strzelenia bramki był Jarzyński, który po zagraniu Mazura uderzył w słupek. W 40’ ponownie goście byli bliscy podwyższenia rezultatu. Ponownie aktywni w grze byli Mazur i Danielewicz. Mazur dogrywał, Danielewicz strzelał a bramkarz gospodarzy bronił. W 44’ z 20 m o strzał pokusił się Jarzyński i piłka minęła spojenie o 20 cm.

Do przerwy Pelikan prowadził 1:0 ze Strażakiem Licheń Stary po bramce Danielewicza.

W 51’ piłkę w pole karne dostarczył Danielewicz a dośrodkowanie na gola zamienił aktywny w tym meczu Mazur. Prowadzimy 2:0. Kilka chwil później czujność bramkarza gospodarzy sprawdził Waluszyński oddając strzał z ok 25 m. Górą bramkarz gospodarzy. w 59’ piłkarze Pelikana w ramach cieszynki wykonali kołyskę, a bramkę do protokołu meczowego dopisał Danielewicz i było 3:0. W 75’ trener Pelikana Andrzej Stefański dokonał zmian. Kruczyński zmienił Mazura, Pawłowski wszedł za Buczka a Waluszyńskiego zmienił Połatyński. Kilka chwil później boisko opuścił Jarzyński a w jego miejsce pojawił się Kruszlewski. Ostatnią zmianą, którą mógł wykorzystać trener została dokonana w parze Światnicki - Białas. Do końca meczu sytuacja boiskowa nie uległa zmianie.
 

Strażak Licheń Stary - Pelikan Niechanowo 0:3.


Podopieczni trenera Stefańskiego nie będą mieli zbyt wiele czasu do odpoczynku. Kolejny mecz na bardzo trudnym terenie zespół z Plant zagra w Dobrowie z tamtejsza Wartą. Mecz trudny z co najmniej 2 powodów. Po pierwsze Warta Dobrów to wicelider rozgrywek, a po drugie czasu na regeneracje zawodnicy maja bardzo mało.
 
tekst: Informacja prasowa