moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prokuratura wszczyna kolejne śledztwo przeciwko Adamowi S. - pracownikowi DPS-u w Łopiennie

Czwartek, 29 kwietnia 2021
  • Prokuratura wszczyna kolejne śledztwo przeciwko Adamowi S. - pracownikowi DPS-u w Łopiennie

Po raz kolejny wracamy do sprawy gwałtu w Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku miało tam dojść do wykorzystania na tle seksualnym 30-letniej pensjonariuszki tego ośrodka. Oskarżony o ten czyn mężczyzna nie przyznał się do winy.

Po przeprowadzonym przez Prokuraturę śledztwie, Adamowi S. zostały postawione zarzuty z art. 198 kodeksu karnego. Dodatkowo zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu kontaktu z poszkodowaną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 20 metrów.

Dzięki naszej współpracy z Telewizją Polską i programem UWAGA TVN, udało się dotrzeć do rodziny innej poszkodowanej kobiety. Jak wynikało z ich relacji, pani Małgorzata miała wielokrotnie sugerować, że Adam S. molestował ją seksualnie a siostry, które miały być świadome tej sytuacji, nie podejmowały żadnych kroków w sprawie. Niepełnosprawna mieszkanka DPS-u, dzięki usilnym staraniom wróciła do swoich bliskich, jednak w grudniu ubiegłego roku zmarła. Zeznania rodziny i świadków wystarczyły, by sprawa nie została zapomniana i w połowie kwietnia Prokuratura wszczęła wobec byłego pracownika DPS-u Adama S. kolejne postępowanie z art. 198 kodeksu karnego. Taki rozwój sprawy sugeruje, że ofiar mężczyzny mogło być znacznie więcej.
 
tekst: Paulina Michalska