moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy Gniezna sprzątali dla Ziemi!

Sobota, 24 kwietnia 2021
  • Mieszkańcy Gniezna sprzątali dla Ziemi!

Mieszkańcy miasta aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi biorąc udział w akcji sprzątania terenów przy Jeziorze Winiary oraz ul. Spokojnej. Do pracy warto zabrali się licznie zgromadzeni mieszkańcy, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gnieźnie: Wydziału Ochrony Środowiska oraz Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego koło w Gnieźnie, Rad Osiedlowych Tysiąclecie i Konikowo, Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Miejskiej Rady Seniorów, Rodzinnych Ogrodów Działkowych, 44. Szczepu Harcerskiego Krzemień 66 im. hm Floriana Marciniaka, Zakładu Zieleni Miejskiej, a także Radni Miasta Gniezna.

Podczas całej akcji zebrano dwa kontenery odpadów, które odebrała firma Urbis Sp. z o.o. w Gnieźnie. Niestety, pomimo codziennego porządkowania terenów zielonych i dostępnych koszy na śmieci, amatorzy przepraw przez knieje Parku XXV-lecia pozostawiają w okolicy wiele szklanych butelek i puszek, a także opakowań jednorazowych po fast foodach.

Serdeczne podziękowania należą się radnym miejskim - inicjatorom akcji oraz wszystkim biorącym udział w tej szlachetnej inicjatywie sprzątania kawałka naszej Ziemi! Świętujmy Dzień Ziemi każdego dnia nie śmiecąc i dbając o otaczającą nas przyrodę.
tekst: Urząd Miasta Gniezna
foto: Urząd Miasta Gniezna, Rafał Mikuła