moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jeździsz quadem lub crossem po lesie? Policja i Straż Leśna będę mieć Cię na oku!

Czwartek, 22 kwietnia 2021
  • Jeździsz quadem lub crossem po lesie? Policja i Straż Leśna będę mieć Cię na oku!

Gnieźnieńscy policjanci drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej będą mieć na oku użytkowników quadów i motocykli crossowych, którzy wjeżdżają w niedozwolone miejsca, niszcząc przy tym przyrodę.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie, podczas którego ustalono, że mundurowi będą odwiedzać kompleksy leśne, by wspólnie z leśnikami reagować na przestępstwa i wykroczenia w zakresie szkodnictwa leśnego oraz nielegalnego poruszania się po lasach czterokołowcami.

Wytypowano już miejsca wspólnych działań, a ich wybór nie jest przypadkowy. Funkcjonariusze reagują w ten sposób na problem "Poruszania się po terenach leśnych quadami", zgłaszanymi także przez internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny nawet do 5 tys. zł.
 
źródło: Policja