moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ - jak skutecznie przejść przez formalności" - bezpłatna książka już do odbioru w Stowarzyszeniu MIAAU

Sobota, 17 kwietnia 2021

Stowarzyszenie MIAAU zaprasza Rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem lub Zespołem Aspergera po odbiór bezpłatnych egzemplarzy książki "NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ - jak skutecznie przejść przez formalności". Książka została stworzona przez specjalistów z zakresu psychologii, pedagogiki i terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami.

W publikacji znajdziecie Państwo informacje dotyczące pierwszych objawów nieprawidłowości rozwojowych, a także umiejętności, które dziecko powinno posiadać w danym wieku. Książka podpowiada co zrobić, gdy widzi się u swojego dziecka niepokojące objawy. Wyjaśniamy także czym jest niepełnosprawność i jakie świadczenie przysługują Państwu z jej tytułu. W książce znajdziecie Państwo wyjaśnienie czym jest Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny i jak zostać beneficjentem 1% podatku, wymieniamy także fundacje, które pomagają dzieciom niepełnosprawnym. Wyjaśniamy także definicje najczęstszych zaburzeń wśród dzieci. W książce znajdą Państwo także informację na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznych w przedszkolach, szkołach i innych placówkach, a także wyjaśnienie czym jest zindywidualizowana ścieżka realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz zindywidualizowana ścieżka kształcenia. Poznają Państwo także prawa i obowiązki dziecka i rodzica w placówce edukacyjnej. Specjaliści wyjaśniają także czym jest SUO i jak się o nie starać. Nasza publikacja to również praktyczne wskazówki rozwiązywania problemów, z jakimi musicie się Państwo zmagać w związku z niepełnosprawnością dziecka. Oprócz wskazówek „co robić" znajdą Państwo też informację „czego nie robić" na ścieżce wychowania i edukacji dzieci z zaburzeniami i niepełnosprawnością. Przybliżamy najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane przez specjalistów metody terapii. Nasza książka przybliża także przyszłościowe możliwości Państwa dzieci dotyczące rynku pracy oraz praw osób niepełnosprawnych.
 

Posiadamy dostępne 3 bezpłatne egzemplarze książki. Odbiór osobisty możliwy jest w siedzibie Stowarzyszenia MIAAU - ul. Świętego Jana 8, 62-200 Gniezno.


Warunkiem otrzymania bezpłatnej książki jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego zaburzenie lub niepełnosprawność dziecka. Zapraszamy!
 
tekst: Informacja prasowa