moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Z kranów w Gnieźnie popłynie kolorowa woda? Tłumaczymy dlaczego może dojść do takiej sytuacji

Wtorek, 13 kwietnia 2021
  • Z kranów w Gnieźnie popłynie kolorowa woda? Tłumaczymy dlaczego może dojść do takiej sytuacji

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, że od 19 kwietnia 2021 roku spółka rozpoczyna barwienie wody sieciowej w sieci ciepłowniczej preparatem Uraniana CO w kolorze żółto-fluroscencyjnym. Barwienie wody zostanie wykonane przez specjalistyczną firmę, która posiada duże doświadczenie w tym zakresie. Preparat Uranina CO posiada atest PZH B-BK-60210-1400/19. Przewidywany czas utrzymania się zabarwienia w wodzie to około 2 miesiące. Woda sieciowa nie powinna pojawić się w kranach, lecz może się zdarzyć, że w przypadku nieszczelności może przedostać się do instalacji wewnętrznej ciepłej wody, więc dlatego w okresie barwienia wody do przygotowywania posiłków i picia powinno używać się tylko zimnej wody.

Przeprowadzenie barwienia wody ma na celu sprawdzenie szczelności instalacji ciepłowniczej oraz wykrycie ewentualnych nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła zamontowanych w węzłach cieplnych. Kolorowa ciecz może pojawić się w instalacjach ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania. W przypadku zauważenia przecieków w rurach czy na zewnątrz – na ulicach, chodnikach, studzienkach czy ciekach wodnych, administratorzy budynków i mieszkańcy proszeni są o kontakt z PEC w Gnieźnie.

Co zrobić w takiej sytuacji?
  • skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem bok@pec.gniezno.pl lub pod numerem telefonu: 723 343 005
  • zadzwoń do Dyspozytora Pogotowia Ciepłowniczego: 723 021 013

W ciągu 24 godzin od dokonania zgłoszenia, PEC wyśle pracowników by zlokalizowali, w którym miejscu sieci ciepłowniczej pojawił się problem ze szczelnością. Za wszystkie nieudogodnienia spółka przeprasza.
tekst: Informacja prasowa