moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nie będzie bloków przy Jeziorze Winiary! Ulice Cicha i Spokojna pozostaną bez zmian!

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
  • Nie będzie bloków przy Jeziorze Winiary! Ulice Cicha i Spokojna pozostaną bez zmian!

Prezydent Tomasz Budasz poinformował, że ulice Cicha i Spokojna pozostaną bez zmian. Nie powstaną zatem nowe bloki w bliskim sąsiedztwie Jeziora Winiary.

Jak czytamy na fanpage’u Tomasza Budasza:

Po analizie uwag mieszkańców, a także licznych rozmowach i spotkaniach, podjąłem decyzję, że nie zmieniamy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego terenu leżącego przy tych ulicach. Pozostanie on terenem zielonym
Przypomnę, że zgodnie z procedurą planistyczną, po zorganizowanej dyskusji publicznej nad planem, która odbyła się w marcu, czekaliśmy na uwagi mieszkańców. Dostaliśmy łącznie 63 pisma, podpisane przez 90 osób. Złożone uwagi mają niemalże identyczną treść i dotyczą odstąpienia od prac nad zmianą planu i pozostawienia dotychczasowego przeznaczenia tego terenu.
Zgodnie z obecnie obowiązującym planem (z 2000 r.) teren ten jest przeznaczony pod tereny zieleni parkowej, usługowej oraz  parków leśnych i zalesień. O pozostawienie takich jego funkcji wnioskowali zainteresowani mieszkańcy. Przychylamy się więc do tych wniosków, a tym samym plan pozostaje bez zmian.
Bardzo dziękuję za Wasz odzew w tej sprawie. Miejscowe plany zagospodarowania są bardzo ważne dla rozwoju miasta, dlatego tym bardziej cieszę się z Waszego zaangażowania w ten temat.

tekst: Andrzej Bukowski