moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty?

Niedziela, 4 kwietnia 2021
  • 4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie otrzymała 4 mln zł na budowę hali sportowej. Środki pochodzą z budżetu państwa, a wnioskował o nie poseł Zbigniew Dolata. Tym samym podczas konferencji prasowej po raz kolejny padły pytania do parlamentarzysty o to, dlaczego tak ogromną sympatią darzy włodarz Gniezna, chociaż reprezentuje opozycją opcję polityczną.

Sympatię prezydenta Tomasza Budasza i posła Zbigniewa Dolaty widać nie po raz pierwszy. Kiedy miasto świętowało oddanie do użytku przejazdu Pod Trzema Mostami, to właśnie posłowi Zbigniewowi Dolacie włodarz Pierwszej Stolicy dziękował w pierwszej kolejności. Kiedy parlamentarzysta porównał kobiety protestujące pod jego biurem do małp, a w obronie demonstrantek stanęli radni miejscy z ugrupowania prezydenta, poseł w wypowiedzi - przy prezydencie Budaszu - zaatakował radnych. Włodarz Gniezna w żaden sposób nie zareagował, chociaż Zbigniew Dolata pomylił osoby o takim samym nazwisku (Dzionek), za co kilka dni później przeprosił. Kolejną inwestycją wspartą przez posła jest przebudowa ulicy Wolności. W wielu aspektach widać większą współpracę na linii Tomasz Budasz - Zbigniew Dolata niż Tomasz Budasz - Piotr Gruszczyński. Teraz poseł pozyskał 4 mln zł na budowę hali sportowej przy SP nr 3.

Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi poseł Zbigniew Dolata. To jest instrument, który ma wspierać działania inwestycyjne samorządów. Gniezno otrzymało w pierwszym rozdaniu 3 mln zł, a obecnie 4 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3, czyli szkoły, która jest bardzo przeciążona, ma zdecydowany przyrost uczniów. To są osiedla Piekary, Skiereszewo, czyli osiedla, które się bardzo intensywnie rozwijają. Wszystkie te działania, które były planowane przez Pana prezydenta Budasza dzięki temu dofinansowaniu będą mogły być zrealizowane. Staram się wspierać właśnie te działania, bo wiem, że inwestycje oświatowe są niezwykle ważne, potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców Gniezna.

Dlaczego poseł Dolata tak pomaga samorządowi miejskiemu, a nie powiatowemu - to pytanie padło podczas konferencji prasowej kilkukrotnie.

Ja jestem gnieźnianinem i staram się pomagać tym, którzy o tą pomoc proszą, i którzy mają dobre pomysły - mówi poseł. Takie, które mają poprawiać warunki życia mieszkańców, mają tworzyć nowe miejsca pracy, mają poprawiać jakość edukacji, jakość leczenia w szpitalach. Wykazywałem się pomocą w stosunku do władz powiatu pozyskując środki na rozbudowę szpitala i to było blisko 20 mln zł. Teraz, skoro Pan prezydent Budasz ma dobre pomysły - niedawno przecież informowaliśmy Państwa wspólnie o pozyskaniu środków z funduszu dróg samorządowych, tych 3,5 mln zł na rozbudowę ulicy Wolności. Wszystkie te inwestycje służą mieszkańcom. Wykorzystuję swoje możliwości, kilkunastoletnie doświadczenie, żeby w tych momentach, gdzie jawi się jakaś szansa na wsparcie mieszkańców Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego, żeby tego wsparcia udzielać i to wszystko.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski