moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak używać Przelicznik Kryptowalut

Poniedziałek, 29 marca 2021
 • Jak używać Przelicznik Kryptowalut

Przelicznik kryptowalut to platforma, gdzie możesz wymieniać kryptowaluty na wielkie światowe waluty (dolar, euro, ruble, yuan, itp.) lub inne kryptowaluty, i wykonywać transakcje w celu zarobienia na różnicy w stawkach. Używane są przez handlarzy oraz inwestorów kryptowalut i górników.

Twórca pierwszej wymiany do kupna lub sprzedaży bitcoinów jest programista Jed McCaleb. Uosabiał typ przedsiębiorcy-entuzjasty, który szybko zapalił się nowymi pomysłami. Pojawienie się takich osób w społeczności Bitcoin doprowadziło do szybkiego rozwoju społeczności i jednocześnie do dużych problemów w jej obrębie.

Mt. Gox stał się pierwszym na świecie dużym przelicznikiem bitcoinów - praktycznie jedynym miejscem, w którym można je kupować lub sprzedawać. Jej odkrycie świadczy o tym, że cyfrowa waluta to nie tylko zabawa techników, ale nowy zasób, który nabiera tempa w jej rozwoju.
 

Wybieranie odpowiedniej platformy

Najpierw lepiej jest znaleźć platformę, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Podzielone są na dwie grupy:
 • gdzie możesz wymieniać bitcoiny i inne waluty na zwykłe pieniądze.
 • gdzie możesz wymieniać tylko jedną kryptowalutę na inną. Głównymi instrumentami handlowymi są zazwyczaj bitcoin i litecoin.

Podczas wyboru platformy handlowej, weź pod uwagę:
 • zestaw krypto par dostępnych do transakcji;
 • warunki dla wpłaty / wypłaty środków;
 • wielkość prowizji;
 • stabilność i czas trwania wymiany;
 • ocena o niej.

Po wybraniu pasującej platformy przelicznika kryptowalut według tych kryteriów, możesz kontynuować rejestrację.

Czasem użytkownik otrzymuje odmowę rejestracji, i pojawia się pytanie: dlaczego nie można zarejestrować się na przelicznikach kryptowalut?

Zdarza się to, ponieważ w niektórych przypadkach sam zasób zamyka rejestrację, ponieważ znajduje się już za dużo uczestników na stronie. Czasem rejestracja jest niemożliwa ze względu na techniczne błędy w wymianie. W tym przypadku, musisz poczekać i po chwili spróbować ponownie się zarejestrować.

Etapy rejestracji:
 1. Otwarcie strony wymiany;
 2. Otwarcie okna rejestracji;
 3. Wypełniamy wszystkie pola, zaznaczamy zgodę na warunki usługi i klikamy „Rejestracja”;
 4. System poprosi cię o wypełnienie zagadki, aby sprawdzić, czy jesteś robotem;
 5. Następnie sprawdzamy adres e-mail podany podczas rejestracji. Powinieneś otrzymać list potwierdzający twoją rejestrację.
 6. Rejestracja ukończona. Możesz udać się do swojego profilu na wymianie.
 

Dodatkowe ustawienia

Gdy po raz pierwszy wchodzisz na przelicznik, zostaniesz poproszony o ustawienie weryfikacji dwuetapowej. Można go skonfigurować później, ale zaleca się, aby nie odkładać go na długi czas, ponieważ jest to ważne dla bezpieczeństwa Twojego konta i zmniejsza prawdopodobieństwo, że zostanie ono zhakowane setki razy.

Możesz zakończyć procedurę weryfikacji na swoim Koncie Osobistym. W celu weryfikacji należy wypełnić specjalny formularz: podać swoje imię, nazwisko, adres i inne dane, przesłać skan dokumentu tożsamości oraz zdjęcie z tym dokumentem.

Po zakończeniu procedury rejestracji możesz przystąpić do przeprowadzania transakcji z kryptowalutami.