moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wkrótce przebudowa ul. Warszawskiej! Ubędzie połowa miejsc parkingowych!

Czwartek, 25 marca 2021
  • Wkrótce przebudowa ul. Warszawskiej! Ubędzie połowa miejsc parkingowych!

W ramach opracowanego projektu koncepcji tras rowerowych na terenie Gniezna, w czerwcu rozpocznie się przebudowa ul. Warszawskiej. Dzięki niej pojawią się tam udogodnienia dla rowerzystów.

Wramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia. Zmieniona zostanie organizacja ruchu, związana z planowanym wprowadzeniem kontrapasa rowerowego. Będzie on prowadził od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Rzeźnickiej. Na dalszym odcinku, w kierunku samego Rynku, zastosowany zostanie kontraruch rowerowy. Pojawienie się kontrapasa z lewej strony wiąże się ze zmianą lokalizacji miejsc postojowych. W miejsce obecnych, pojawią się wyznaczone miejsca do parkowania równoległego po stronie prawej (patrząc w kierunku ul. Kościuszki). Na tym odcinku zmieni się również ilość pasów ruchu prowadzących do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Obecne wzdłuż ul. Warszawskiej mieści się 56 miejsc postojowych. Po przebudowie do dyspozycji kierowców zostanie oddanych 28 miejsc, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Przypominamy jednak, że kierowcy będą mieli możliwość pozostawienia samochodów np. na podziemnym parkingu pod targowiskiem, gdzie z dostępnych 96 miejsc postojowych, średnio od 30 do 40 stanowisk jest wolnych.

Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje konsultacje społeczne, by przedyskutować z mieszkańcami i rowerzystami poruszającymi się po mieście organizację ruchu na tej ulicy. Żeby wziąć w nich udział wystarczy odwiedzić stronę konsultacje.gniezno.eu, zapoznać się z materiałami i drogą elektroniczną na adres konsultacje@gniezno.eu lub na adres Urzędu Miejskiego (Lecha 6, Wydział Promocji, Kultury i Turystyki, z dopiskiem konsultacje ul. Warszawska) przesłać swoje uwagi do 2 kwietnia. Po tym terminie zostaną one przekazane projektantowi. Wszystkie osoby, które skierują swoje opinie otrzymają link, dzięki niemu będą mogły wziąć udział w dyskusji online 15 kwietnia o godzinie 17:30.
tekst: Informacja prasowa