moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak się bawić w domu

Środa, 24 marca 2021
  • Jak się bawić w domu

Przymusowy pobyt w czterech ścianach z powodu złej pogody lub kwarantanny może być postrzegany jako nudna przerwa, ale znacznie bardziej produktywne jest postrzeganie go jako szansy wyjścia poza zwykłe ramy, spróbowania czegoś nowego i interesującego. Przyjrzyjmy się bliżej, co możesz zrobić w domu z korzyścią dla siebie i bez dużych kosztów finansowych.

Wirtualne podróże

Aby zobaczyć skarby Wawelu lub wędrować ulicami Gdańska, podziwiać lazurową lagunę Wenecji lub być na londyńskim Trafalgar Square: dzięki internetowi wszystko to stało się możliwe bez kupowania biletów lotniczych, pakowania walizek i rezerwacji hoteli. Wirtualne podróże mogą być realizowane w kilku formatach:
  • korzystanie z przewodników wideo na stronach internetowych muzeów;
  • oglądanie miast przez kamery internetowe działające online;
  • oglądanie filmów i postów na blogu na Youtube;
  • używając hełmów wirtualnej rzeczywistości, które tworzą efekty 3D, a nawet 4D.
 

Hazard online

Niewiele rozrywki można porównać do intensywności pasji związanych z hazardem online: jednego wieczoru można doświadczyć wielu różnych emocji, niemal rozczarować się szczęściem, zaciskać zęby, decydować się na grę wbrew wszelkim przeciwnościom, w końcu trafić w dziesiątkę - i to wszystko bez wychodzenia z mieszkania. Nawiasem mówiąc, nie trzeba też ryzykować pieniędzy, ale jeśli chcesz grać na prawdziwe pieniądze, powinieneś skorzystać z agregatorów witryn kasyn online. Agregatory, takie jak www.kasynabonusy.com, zapewniają najszerszą gamę gier do wyboru, mając do dyspozycji tylko zaufane i zaufane witryny.
 

Kulinarne odkrycia

Wszyscy kochamy bigos po polsku, urek i flaskki, ale kuchnie innych narodów również szczycą się różnorodnością pysznych i zdrowych potraw, a w internecie pełno jest wideo z przepisami na ich przygotowanie. Odkryj sekrety kuchni indyjskiej czy węgierskiej, naucz się przygotowywać dania wegetariańskie czy koktajle alkoholowe. Zanurz się w świecie nowych przepisów, a codzienne gotowanie zmieni się z rutyny w ekscytujące i ekscytujące doświadczenie. Lub, jeśli masz dużo kreatywności, spróbuj stworzyć własne potrawy.
 

Wakacje, które są zawsze z tobą

Czy wiesz, że 6 stycznia w Polsce to Dzień Filatelistów, 5 marca to Dzień Teściowej, a 11 kwietnia to Dzień Radia? Jeśli nie zbierasz znaczków, nigdy nie byłeś żonaty i nie słuchasz radia, możesz znaleźć inną ciekawą randkę i zorganizować sobie małą imprezę. Nie jest tak trudno dodać jasnych kolorów do szarej serii codziennego życia: w końcu można bez wychodzenia z domu podziwiać pełnię księżyca podczas chińskiego święta Zhongqiu lub posłuchać ognistych irlandzkich piosenek i napić się piwa w Dzień Świętego Patryka. Ewentualnie zaznacz rocznicę wydarzenia, które ma znaczenie dla Ciebie lub Twojej rodziny.
 

Idealny porządek

Starsi ludzie często trzymają swoje zdjęcia w kartonowych pudełkach, podczas gdy ich wnuki wolą foldery elektroniczne. Jednak bez względu na to, z jakich zdjęć nie składa się twoje osobiste archiwum - błyszczące lub cyfrowe, najprawdopodobniej wymaga uporządkowania. Każdego roku wykonujemy setki, a nawet tysiące zdjęć, a większość z nich jest oglądana nie więcej niż jeden lub dwa razy. Cóż, nadszedł czas, aby zająć się zdjęciami cyfrowymi: wymazać szczerze nieudane, wybrać najlepsze, być może nawet stworzyć klip wideo ze zmieniającymi się zdjęciami. Porządkowanie starych rodzinnych czarno-białych fotografii jest jeszcze ciekawsze: nie wkładasz ich tylko do albumu, ale w końcu dowiadujesz się, kim była ta dama, sfotografowana obok twojej babci iw którym roku ślub twojej drugiej kuzyn.
 

Mój własny projektant

Im więcej czasu spędzamy w domu, tym bardziej nasze znajome otoczenie staje się obrzydliwe. Ale w końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekształcić wnętrze, zwłaszcza, że nie wymaga to wcale dużych pieniędzy. Czasami wystarczy przestawić meble lub zmienić oświetlenie, aby pomieszczenie wyglądało zupełnie inaczej. Rzemieślnicy i rzemieślnicy mogą odświeżyć wnętrze za pomocą własnych, ręcznie wykonanych paneli, jasnych zasłon, oryginalnych abażurów do lamp i wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych. Nie mniej interesujący jest inny sposób: usuń wszystko, co niepotrzebne z wnętrza, pozbądź się zmatowiałych dywaników, niepotrzebnych wazonów i przestarzałych foteli (przy okazji możesz spróbować sprzedać stare rzeczy przez Internet).
 

Drzewo genealogiczne

Szlachta zwykle lubiła studiować genealogię, ale nawet jeśli twoi przodkowie byli górnikami lub chłopami, nie oznacza to, że nie powinieneś rozpoczynać tworzenia własnego drzewa genealogicznego. Na szczęście w naszych czasach nie trzeba do tego podróżować po okolicy i wbijać progów instytucji: wystarczy złożyć wniosek elektroniczny do archiwum lub skontaktować się z odległymi krewnymi za pośrednictwem sieci społecznościowych. Kto wie, może się okazać, że jesteś dalekim potomkiem sławnej osoby lub że niektórzy z twoich przodków byli uczestnikami wydarzeń historycznych. W każdym razie czeka Cię fascynująca aktywność intelektualna, która pomoże Ci lepiej poznać historię rodziny i zwiększyć poczucie własnej wartości.

Jak widać, nie trzeba wychodzić z mieszkania, żeby zrobić coś naprawdę ciekawego, a jeśli uda Ci się zauroczyć rodzinę nowym hobby, przyniesie to podwójne korzyści: da Ci wiele przyjemnych minut i przywiezie wszystkich członków rodziny bliższy.