moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Srebro dla Stelli Niechan Gniezno

Wtorek, 23 marca 2021
  • Srebro dla Stelli Niechan Gniezno

Wysokie drugie miejsce zajął zespół Stelli Niechan Gniezno w Finale Drużynowego Pucharu Polski Kobiet edycji wojewódzkiej, który został rozegrany w niedziele w Luboniu. W meczu o awans do ścisłego finału gnieźnianki spotkały się z liderkami 2 ligi kobiet drużyną Fair Playce Poznań, w którym występuje wychowanka Stelli Niechan, brązowa medalistka Mistrzostw Polski kadetów Hanna Poradka. Gnieźnianki w składzie: Agata Klabińska, Agnieszka Lipska, Zuzanna Lewandowska i Magdalena Drankiewicz pewnie pokonały rywalki z Poznania 4:1.

W drugim półfinale spotkały się dwie drużyny z LKTS Luvena Luboń, z którego wyłonił się finalista w składzie: Joanna Spychała, Anita Chudy oraz Natalia Piechota.

Stellistki tym razem musiały radzić sobie bez swojej najlepszej zawodniczki - Emilii Kijok, która przygotowuje się do Mistrzostw Polski (odbędą się one w Arłamowie w następny weekend), na których będzie bronić srebrnego medalu w grze podwójnej wywalczonego w 2020 roku.

Finał rozegrany został na wysokim poziomie, a zawodniczki z obydwóch drużyn zaprezentowały świetną i zaciętą grę (aż 3 pojedynki zostały rozstrzygnięte w piątym secie) Zespół z Lubonia ostatecznie zrewanżował się za porażkę w ubiegłym tygodniu w ramach rozgrywek pierwszej ligi kobiet i wygrał 4:3, a punkty dla Stelli Niechan zdobyły: Agnieszka Lipska, Agata Klabińska oraz debel Klabińska-Drankiewicz.
 
tekst: Informacja prasowa