moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne oszustwo w Gnieźnie! Rodzina straciła 50 tys. zł!

Poniedziałek, 22 marca 2021
  • Kolejne oszustwo w Gnieźnie! Rodzina straciła 50 tys. zł!

Do zdarzenia doszło 19 marca 2021 roku w Gnieźnie. Oszuści najpierw zadzwonili i podszywali się za pracowników poczty. Następnie do seniorów dzwonił mężczyzna przedstawiający się za osobę z biura detektywistycznego, który pytał o posiadane pieniądze i biżuterię oraz informował o tym, że działa grupa przestępcza, a ich pieniądze są zagrożone.

Niestety seniorzy, wspólnie ze swoim synem i wnukiem, dali się oszukać i przez to stracili swoich oszczędności w kwocie 50 tysięcy złotych.

Obecna sytuacja epidemiczna wiąże się z tym, że większość czasu spędzamy w domach. Oszuści mają zatem duże szanse, by zastać seniorów pod telefonem. Warto, aby w tym trudnym okresie, zamiast oszusta zadzwonił ktoś bliski z rodziny i przestrzegł przed pochopnym przekazywaniem gotówki komukolwiek.

Policjanci radzą aby bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania. Konsultujmy się z najbliższymi lub sąsiadami w przypadku kontaktu osoby, która chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że Policja nigdy nie pyta o pieniądze czy biżuterię i nigdy nie zażąda przekazania swoich oszczędności.
 
źródło: Policja