moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka broni terenów zielonych wokół Jeziora Winiary!

Piątek, 12 marca 2021
  • Posłanka broni terenów zielonych wokół Jeziora Winiary!

Na ostatniej konferencji prasowej posłanka Paulina Hennig-Kloska poruszyła temat zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu usytuowanego pomiędzy ulicą Spokojną a Cichą, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Winiary w Gnieźnie.

Posłanka poinformowała, że w związku z protestem mieszkańców zwróciła się do prezydenta miasta, Tomasza Budasza, oraz radnych Rady Miasta Gniezna z prośbą o odstąpienie od planów zmiany zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze. Przypomnijmy, że według udostępnionego ostatnio do publicznej wiadomości planu, teren między ulicą Spokojną a Cichą miałby zostać przeznaczony na zabudowę wielorodzinną wraz z zapleczem usługowym.

Zdaniem Posłanki, w sytuacji, kiedy mamy w mieście deficyt terenów zielonych, teren wokół Jeziora Winiary jest jednym z ostatnich jaki możemy przeznaczyć na rozwój aktywności rodzinnej, w oparciu o rekreacyjnie uprawianie sportu zimą i latem. Okolica Jeziora Winiary jest w sposób naturalny idealnie dostosowana do tego, by pełnić właśnie taką rolę, zatem protest mieszkańców wydaje się jak najbardziej zasadny.

Teren wokół jeziora Winiary powinien być zalesiany i przeznaczony pod budowę bazy służącej rekreacji, a nie bloków - powiedziała Paulina Hennig-Kloska. Tym bardziej, że Czas epidemii uświadamia jak bardzo takich terenów w mieście brakuje i jak bardzo ich potrzebujemy.

tekst: Andrzej Bukowski