moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oszust udający elektryka okradł seniorkę z Gniezna

Piątek, 12 marca 2021
  • Oszust udający elektryka okradł seniorkę z Gniezna

Pod pretekstem awarii instalacji elektrycznej przestępca wszedł do mieszkania seniorki z ulicy Sobieralskiego. Mężczyzna wykorzystując sytuację, ukradł znajdujące się w mieszkaniu pieniądze. To kolejny przypadek, kiedy oszust wykorzystał zaufanie seniorki.

Do przestępstwa „pod legendą”, którego ofiarą padła seniorka z ulicy Sobieralskiego w Gnieźnie, doszło 10 marca 2021 roku, ale pokrzywdzona zorientowała się dzień później.

Tym razem nieznajomy, który zapukał do drzwi seniorki podał się za elektryka. Mężczyzna przekonał seniorkę, że zajmuje się awarią instalacji elektrycznej, a w jej mieszkaniu wyłączył się prąd. Gnieźnianka nie spodziewając się, że ma do czynienia z przestępcą wpuściła go do mieszkania. Sprawca sprawdził bezpieczniki, prąd się włączył, po czy wykorzystał moment nieuwagi lokatorki i ukradł znajdujące się w mieszkaniu 1 550 złotych.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub ukraść nam pieniądze. Nie obdarzajmy nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem. Nie wpuszczajmy do domów osób obcych, nie wierzmy bezgranicznie w ich dobre intencje. Takie działanie pozwoli nam nie stać się ofiarą przestępstwa i nie stracić naszych oszczędności. W sytuacji, gdy akwizytor, sprzedawca lub rzekomy elektryk staje się natarczywy i nie chce opuścić naszego mieszkania natychmiast należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
 
źródło: Policja