moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie i nie chciał opuścić gabinetu starosty!

Piątek, 12 marca 2021
  • Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie i nie chciał opuścić gabinetu starosty!

W piątek, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie zainicjowane przez włodarza powiatu, który zaprosił wszystkich parlamentarzystów z Pierwszej Stolicy aby omówić kwestie związane z ratowaniem oddziałów neurologicznego i leczenia udarów. W trakcie spotkania doszło do nieprzewidzianych zdarzeń, w których główną rolę odebrał poseł Zbigniew Dolata.

W spotkaniu zainicjowanym przez starostę Piotrę Gruszczyńskiego wzięli udział wszyscy parlamentarzyści z naszego miasta: Paulina Hennig-Kloska, Paweł Arndt, Tadeusz Tomaszewski i Zbigniew Dolata oraz wicestarosta Anna Jung, etatowy członek Zarządu Powiatu Mariusz Mądrowski i dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski Grzegorz Sieńczewski. Omawiany był kluczowy dla powiatu temat - oddziałów neurologicznego i leczenia udarów. Władze powiatu i parlamentarzyści postawili sobie jeden cel - nie dopuścić do utraty wyżej wymienionych oddziałów.

Poseł Zbigniew Dolata przyszedł na spotkanie z nieznaną nikomu osobą, która nagrywała całe spotkanie. Mimo próśb pozostałych parlamentarzystów oraz włodarzy powiatu, poseł PiS-u kazał nagrywać całe spotkanie. Kiedy zaczęło się omawianie pomysłów jak sprawić, aby to gnieźnieński szpital wygrał konkurs na prowadzenie neurologii i udarówki, Zbigniew Dolata zaczął „rozliczanie” władz powiatu z kwestii zupełnie niezwiązanych z tematem spotkanie. Doprowadziło do sytuacji, w której starosta Piotr Gruszczyński przerwał zebranie i zaprosił wszystkich pozostałych uczestników - z wyłączeniem posła Dolaty - do swojego gabinetu. Mimo tego parlamentarzysta PiS-u wraz ze swoim pracownikiem także weszli do pokoju starosty, cały czas nagrywając. Dopiero kiedy wicestarosta Anna Jung zaprosiła wszystkich do swojego gabinetu, udało się „pozbyć” natarczywego i nieco przerażającego już swoim irracjonalnym zachowaniem posła.

Taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca. Do niedawna poseł Zbigniew Dolata był zawieszony w strukturach swojej partii za głosowanie niezgodne z ideologią ugrupowania. Być może teraz próbuje nadrobić stracone zaufanie władz PiS-u.
 
tekst: Andrzej Bukowski