moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pożar domku letniskowego w Imielnie

Sobota, 27 lutego 2021
  • Pożar domku letniskowego w Imielnie

W piątek, tuż przed godziną 11.00, do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego w miejscowości Imielno (gm. Łubowo). Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie oraz zastęp z OSP w Lednogórze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie na parterze domku letniskowego. Pożar powstał w obrębie elektrycznego bojlera znajdującego się w łazience i częściowo przedostawał się do pokoju na poddaszu użytkowym oraz na drewnianą konstrukcję dachu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie dwie roty zabezpieczone w aparaty ochrony dróg oddechowych podały jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia oraz przeszukały domek pod kątem osób poszkodowanych. Wykonano również wentylację nadciśnieniowa budynku w celu oddymienia oraz dokonano przecinki dachowej celem odsłonienia ukrytych zarzewi ognia. W akcji trwającej 2 godziny udział wzięło 22 strażaków.
 
tekst: PSP Gniezno
foto: PSP Gniezno, OSP Łubowo