moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dyżurny Mariusz Gielewski już na emeryturze

Piątek, 26 lutego 2021
  • Dyżurny Mariusz Gielewski już na emeryturze

Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, insp. Przemysław Kozanecki, spotkał się ze swoim byłym już podwładnym, aspirantem sztabowym Mariuszem Gielewskim, by w imieniu własnym oraz całego kierownictwa, wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych gnieźnieńskiej komendy podziękować za prawie 26 lat jego policyjnej służby. Z dniem 26 lutego 2021 przeszedł on bowiem na zasłużoną emeryturę.

Aspirant sztabowy Mariuz Gielewski do służby w Policji wstąpił w maju 1995 roku. Przez wiele lat związany z Komisariatem Policji w Witkowie, gdzie rozpoczął swoją służbę jako policjant pionu prewencji, by w 2000 roku zostać dzielnicowym tego miasta. Przez ten czas wzorowo realizował stawiane przed nim zadania rozwiązując niejedną trudną sytuację i udzielając porady i wsparcia. W lipcu 2018 roku awansował na stanowisko zastępcy dyżurnego w gnieźnieńskiej jednostce, by w czerwcu 2020 roku zostać dyżurnym.

Z dniem 26 lutego 2021 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. W czwartek, 25 lutego br. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, insp. Przemysław Kozanecki przekazał mu okolicznościowe podziękowanie. Zaznaczył i podkreślił spokój i opanowanie jakim zawsze cechował się funkcjonariusz. Te cechy są bardzo potrzebne właśnie na stanowisku dyżurnego, gdzie niejednokrotnie trzeba zachować zimną krew odbierając telefon od rozemocjonowanej, potrzebującej pomocy osoby. Doświadczenie zdobywane przez lata policyjnej służby zaowocowało profesjonalnie i fachowo przeprowadzanymi interwencjami i właściwą rozmową ze zgłaszającymi się do dyżurnego ludźmi.

Policjantki i policjanci, a także pracownicy cywilni gnieźnieńskiej komendy oraz komisariatu w Witkowie dziękują koledze za wspólne lata służby i życzą spokoju i odpoczynku na policyjnej emeryturze.
źródło: Policja