moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jechała ul. Poznańską pod prąd - spowodowała wypadek! Prawdopodobnie była pijana

Środa, 24 lutego 2021
  • Jechała ul. Poznańską pod prąd - spowodowała wypadek! Prawdopodobnie była pijana

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. W wyniku zderzenia dwóch aut, jedna osoba została ranna.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierująca Mazdą, 44-letnia gnieźnianka, jadąc ul. Poznańską pod prąd od ulicy Łaskiego w kierunku ulicy Kostrzewskiego zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym BMW, którego kierująca, 52-letnia gnieźnianka, jechała w kierunku Bydgoszczy.

W wyniku zderzenia Mazda przemieściła się na pas zieleni. Łącznie samochodami podróżowały cztery osoby. Karetka transportowa, która najechała na to zdarzenie zatrzymała się na miejscu wypadku i zaopiekowała poszkodowanymi do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Na miejscu czynności wykonywali policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy wyczuli wyraźną woń alkoholu od kierującej Mazdą.

Z uwagi na brak możliwości poddania badaniu trzeźwości, po przewiezieniu z obrażeniami ciała (których doznała podczas wypadku) do szpitala, od 44-latki pobrano krew do badań. Kierująca BMW była trzeźwa.

Policja ustala teraz okoliczności zdarzenia.
 
tekst: KPP Gniezno
foto: PSP Gniezno, KPP Gniezno