moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek na ul. Słowackiego - nowe informacje! Ratownik medyczny rozpoczął reanimację przed przybyciem karetki!

Poniedziałek, 15 lutego 2021
  • Wypadek na ul. Słowackiego - nowe informacje! Ratownik medyczny rozpoczął reanimację przed przybyciem karetki!

W niedzielę, 14 lutego, przed godz. 13.00 na ulicy Słowackiego w Gnieźnie samochód osobowy zakończył jazdę na drzewie. Kierujący w ciężkim stanie został przetransportowany karetką do szpitala w Gnieźnie.

O wypadku na ul. Słowackiego informowaliśmy już wczoraj, jednak dzisiaj Policja podała więcej szczegółów dotyczących zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel Agila, 69-letni mieszkaniec Gniezna, jadąc od strony ul. Roosevelta w kierunku ul. Konikowo, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Na wyróżnienie i pochwałę zasługuje ratownik medyczny, Pan Piotr, który będąc poza godzinami pracy, słysząc huk przybiegł na miejsce zdarzenia. Widząc, że mężczyzna znajdujący się za kierownicą jest nieprzytomny, wyciągnął go z samochodu i rozpoczął reanimację. W tym czasie inna kobieta owinęła 69-latka kocem. Pan Piotr przywrócił czynności życiowe poszkodowanemu i przekazał przybyłej na miejsce karetce pogotowia.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja.
 
tekst: Andrzej Bukowski