moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka Paulina Hennig-Kloska przechodzi do Polski 2050 Szymona Hołowni

Poniedziałek, 15 lutego 2021
  • Posłanka Paulina Hennig-Kloska przechodzi do Polski 2050 Szymona Hołowni

Dzisiaj media obiegła informacja o przejściu m.in. posłanki Pauliny Hennig-Kloski do ugrupowania Polska 2050, którego liderem jest Szymon Hołownia. Ta decyzja zaskoczyła spore grono osób.

Jak czytamy w komunikacie Polski 2050:


Szanowni Państwo
Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworo nowych członków. Są to: posłanka Paulina Henning-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi.
Polska 2050 Szymona Hołowni to partia stawiająca na jakość, dlatego cieszymy się z tego, że powiększa się nasze grono profesjonalistów. Każda z dołączających dziś do nas osób ma duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania.
Łączy ich z nami nie tylko chęć do ciężkiej pracy dla Polski, ale również wspólne DNA, w którym leży współpraca ze Stowarzyszeniem Polska 2050 i Instytutem Strategie 2050. Łączy nas wspólne spojrzenie na nową jakość profesjonalnej polityki, wrażliwej na potrzeby ludzi. Łączy nas również głęboka potrzeba konsekwentnej budowy Polski demokratycznej, zielonej i solidarnej, a także myśl o przyszłych pokoleniach, nie o pojedynczej kadencji.
Jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć nasze możliwości działania. W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu.
 

Także posłanka Paulina Hennig-Kloska wydała oświadczenie w tej sprawie:


Moi drodzy,

to jest dla mnie naprawdę ważny dzień. Podjęłam decyzję o przystąpieniu do Polski2050 Szymona Hołowni.
Przez ostatnie tygodnie miałam okazję poznać bliżej Szymona i jego ruch. Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku. Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy. Dlatego chcę go wesprzeć na tak wczesnym etapie. Dziś twardo stoję na nogach i wiem co robię.
Wielu z Was już w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej przekonywało mnie na ulicach Gniezna, Konina, Wrześni, Środy, Śremu, Słupcy, Koła czy Turku, że to Szymon jest jedyną gwarancją zmian w polskiej polityce.
Nie zmieniam poglądów, nie zmieniam wartości. Dalej będę walczyć o demokratyczne państwo prawa, niezależność mediów, godność polskich kobiet, rozsądek, umiar i odpowiedzialność w polityce.
Stawiam przed sobą cztery główne cele:
przywrócić stabilność ludziom pracy, którzy padli ofiarami covid-19,  
zapewnić jawność finansów publicznych bo wszyscy mamy dość patologii,
zadbać o ludzi pozostawionych przez państwo a oszukanych w aferach takich jak SKOK czy GETBACK i zrobić wszystko by kolejni obywatele nie padali ofiarami oszustów,
postawić na nogi służbę zdrowia, m.in. oddłużając szpitale - wiele z nich po pandemii będzie w bardzo trudnej sytuacji.
Z różnych powodów zaufaliście mi w 2019 r. Każdy powód dla którego posłaliście mnie do Sejmu był, jest i będzie dalej dla mnie bardzo ważny. Wyruszam w tę drogę, bo czuję, że mam nosa, że to jest wreszcie ta zmiana w polskie polityce, na którą czekamy.
Byłam i będę rzecznikiem współpracy na opozycji. Dalej mamy wspólne cele do osiągnięcia. Obiecałam Wam, że będę sprawcza. Stąd moja decyzja.
Do zobaczenia w Polsce!
 
tekst: Andrzej Bukowski