moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego warto wysyłać paczki za pośrednictwem serwisu allekurier.pl?

Czwartek, 4 lutego 2021
  • Dlaczego warto wysyłać paczki za pośrednictwem serwisu allekurier.pl?

Korzystanie z przesyłek kurierskich w ciągu ostatnich kilku lat stało się bardziej popularne niż nadawanie listów i paczek w placówce pocztowej, ponieważ wysyłanie paczek za pośrednictwem serwisu allekurier.pl ma zdecydowanie więcej zalet. Dlaczego jednak zamawianie kuriera to najlepsza dla nas opcja?

Realizacja dostawy w krótkim czasie

Decydując się na usługi kurierskie, wszystkie formalności możemy załatwić online bez konieczności wychodzenia z domu, oszczędzając tym samym czas na staniu w nieraz bardzo długich kolejkach w placówce pocztowej. Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest bardzo szybki czas dostawy, ponieważ zazwyczaj już na drugi dzień paczka dociera do swojego adresata. Gdy przez stronę internetową załatwimy wszystkie formalności, to kurier w ciągu kilku godzin odbierze od nas przesyłkę i dostarczy ją prosto pod drzwi adresata lub też wybranego przez niego punktu odbioru (najczęściej jest to paczkomat). Firmy kurierskie umożliwiają wysyłkę nie tylko listów i małych paczek, ale również ponadgabarytowych przesyłek takich jak np. palety. Sprawdź jak łatwo zamówić kuriera w serwisie AlleKurier.


Możliwość skorzystania z dodatkowych usług

Firmy kurierskie oferują wiele dodatkowych usług takich jak np. doręczenie paczki do określonej godziny, czy też w dzień wolny od pracy (w sobotę), dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, potwierdzenie jej nadania na adres e-mail lub SMS-em, zastosowanie specjalnego zabezpieczenia, czy też możliwość opłacenia przesyłki za pobraniem. Jak działa wysyłka za pobraniem? Sposób działania takiej przesyłki jest niezwykle prosty, ponieważ kurier odbiera od nas paczkę, dostarczając ją następnie adresatowi, który zobowiązany jest do jej opłacenia. W ciągu kilku dni pieniądze za przesyłkę powinny pojawić się na naszym koncie bankowym, a jeśli go nie mamy, to należność trafi prosto pod nasz adres. Jeśli mowa o usługach dodatkowych, to allekurier umożliwia nadawanie zwrotów zakupionych przez internet towarów, a także posiada specjalną ofertę, która przeznaczona jest dla sklepów internetowych, a także firm, które korzystają z przesyłek kurierskich.

Koszty usług kurierskich i ewentualne reklamacje

Pomimo tego, że tani kurier wydaje się dla nas pojęciem abstrakcyjnym, to jednak decydując się na skorzystanie z usług firm kurierskich, możemy na prawdę liczyć na dosyć niskie ceny wysyłki naszych paczek. Oczywiście koszt nadania paczki uzależniony jest przede wszystkim od jej wymiaru, wagi oraz opcji dodatkowych, jednak nie są to zbyt wygórowane ceny, biorąc w szczególności pod uwagę fakt, iż w placówce pocztowej możemy za tę samą przesyłkę zapłacić znacznie więcej. Skoro na temat kosztów wiemy już nieco więcej, to warto jeszcze nieco bliżej przyjrzeć się opcji ewentualnej reklamacji. Po otrzymaniu paczki należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie ma ona żadnych widocznych uszkodzeń. Jeśli takie znajdziemy, to kurier powinien spisać stosowny protokół, w którym określony powinien być stan przesyłki, ponieważ jedynie na tej podstawie możemy domagać się odszkodowania.