moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Z I Liceum dla Wielkiej Orkiestry!

Wtorek, 2 lutego 2021
  • Z I Liceum dla Wielkiej Orkiestry!

Ponad 3 tysiące złotych zebrano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo, że pandemiczna sytuacja nie sprzyja organizacji charytatywnych imprez i finansowych zbiórek, to przyłączenie się do akcji dla Samorządu Uczniowskiego było sprawą oczywistą.

Tym razem niestety nie było, jak co roku koncertu w auli, nie roiło się też od czerwonych serduszek na ubraniach i plecakach uczniów. Mimo to, nie zabrakło gorących serc, gotowych do pomocy w każdej sytuacji. Zbiórka na rzecz Orkiestry przeniosła się do Internetu. Pieniądze można było wrzucać też do wystawionej na terenie szkoły puszki. Na Facebooku Samorządu Uczniowskiego odbyły się 24 godzinne licytacje. Na ten cel przekazano kilkadziesiąt fantów, uczniom zaś nie zabrakło twórczej inwencji. Szczególnym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyła się figurka profesora Nowakowskiego z klocków LEGO i pluszowy rekin, które po zaciętej walce do ostatnich minut zostały wylicytowana kolejno za 500zł przez klasę 2aG i 350zł przez 1D!

Cała zebrana suma, dokładnie 3 360 zł. przekazana została do gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
tekst: Informacja prasowa