moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Muzyka i filmy z Youtube'a

Środa, 27 stycznia 2021
  • Muzyka i filmy z Youtube'a

Dziś niektóre media internetowe dostarczają nam niezwykłej porcji rozrywki.

Takie kasyna internetowe mają pełno produkcji jak darmowe gry hazardowe automaty hot spot. Z kolei na stronach jak YouTube znajdziemy mnóstwo muzyki, ciekawych filmów. Choć dziś bez trudu można je zapisywać na kanale, to jednak niektórzy pewnie chcieliby ściągać w miarę legalnie materiały z tej platformy. Czy jest to możliwe?

YouTube i nieskończoność materiałów

Platforma YouTube jest zdecydowanie największym na świecie serwisem z materiałami wideo. Działa od 2005 roku i z roku na rok rośnie w siłę. Pierwszy materiał na YT został udostępniony 23 kwietnia 2005 roku, a dziś raczej trudno będzie nawet włodarzom zliczyć łączną ilość filmów na platformie. Jeszcze w 2012 roku cały świat odliczał moment, w którym PSY z Gangnam Style przekroczy magiczną barierę miliarda wyświetleń, a dziś takich filmów jest już całkiem sporo. Pod koniec 2020 roku rekordzistą pozostawał Baby Shark Dance, który przekroczył 7,5 miliarda wyświetleń.

Obecnie YouTube to serwis, w którym co prawda możemy dzielić się swoimi materiałami wideo, jednak i tak większość z nas pozostaje w sferze odbiorców. Możemy tutaj oglądać premiery teledysków polskich i zagranicznych artystów, zwiastuny filmów i seriali, a nawet filmy na licencji. Do tego oczywiście dochodzi masa kanałów mniej lub bardziej znanych twórców, fanowskie przeróbki, memy wideo, oficjalne kanały stacji telewizyjnych. Nie można też zapominać o środowisku graczy, którzy niczym na Twitchu śledzą tutaj ulubionych esportowców czy fachowców od konkretnych gier.

Zapisujemy filmy i muzykę
Co prawda YouTube wprowadził ostatnio opcję premium, dzięki której można zapisywać na telefonie utwory z teledysków czy klipy, jednak nie każdy chce kolejnego abonamentu do kolekcji. Wciąż duża grupa osób ceni sobie możliwość pobierania ulubionej muzyki czy filmów z YouTube'a. Można je potem później odtwarzać na komputerze czy telefonie bez potrzeby korzystania z internetu. Jak można jednak tego dokonać? Choć może się to wydawać skomplikowane, to jednak sprawa jest całkiem prosta. Postaramy się zatem pokazać najlepsze metody.

Strony internetowe
Istnieje całkiem sporo darmowych serwisów, które umożliwiają nam ściąganie filmów i muzyki w wybranej jakości i formatach. W takiej sytuacji wystarczy jedynie skopiować link z filmu z YT, a następnie wkleić go w oknie na wybranej stronie. Wybieramy zazwyczaj wtedy, czy chcemy plik audio czy wideo, a następnie zaznaczamy jakość. Pobieranie powinno zacząć się automatycznie i po krótszym lub dłuższym czasie plik znajdzie się na naszym urządzeniu. Radzimy jednak ostrożnie korzystać z takich stron, gdyż wiele co prawda oferuje darmowe ściąganie plików, jednak przy okazji będzie chciało nam zainstalować dodatkowe oprogramowanie, które nie zawsze może być bezpieczne. Ponadto łatwo można zostać przekierowanym na inne serwisy.

Programy komputerowe
Na bardzo podobnej zasadzie działają programy komputerowe, które można zainstalować na swoich urządzeniach. Przykładem tego może być YouTube Downloader, 4K Video Downloader, YTD Video Downloader, Free YouTube to MP3 Converter, VDownloader. Są to przykłady sprawdzonego oprogramowania, które dostępne są za darmo, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Także i tutaj można skopiować link do filmu, a następnie wkleić go w programie. Wybieramy zatem format, dostępną jakość, po czym ściągamy materiał. Wiele z takich programów działa także jako konwertery plików, więc można z ich pomocą zamienić standardowe MP4 czy MP3 na inny format. Niektóre programy mają nawet wbudowaną i zintegrowaną wyszukiwarkę filmów na YT.