moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany ojciec zabrał na spacer 3-miesięczne dziecko! 12-latka zwróciła mu uwagę, po czym została uderzona pięścią w twarz!

Piątek, 22 stycznia 2021
  • Pijany ojciec zabrał na spacer 3-miesięczne dziecko! 12-latka zwróciła mu uwagę, po czym została uderzona pięścią w twarz!

Ojciec znajdujący się pod wpływem alkoholu wybrał się na spacer ze swoim 3-miesięcznym synkiem. Na zwróconą mu przez 12-latkę uwagę, że w tym stanie nie powinien opiekować się niemowlęciem, uderzył nastolatkę z pięści w twarz. Mężczyzna został zatrzymany, a dziecko przekazane zostało do pogotowia rodzinnego. Sprawcy grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 stycznia 2021 roku, po południu w centrum Gniezna. Policja otrzymała zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna uderzył nastolatkę z pięści w twarz, po czym się oddalił.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwie 12-letnie dziewczynki zauważyły idącego pod wyraźnym działaniem alkoholu mężczyznę. Szedł on niepewnym krokiem, a przed sobą pchał wózek, w którym znajdowało się małe dziecko. Jedna z dziewczynek zwróciła mu uwagę, że w takim stanie nie powinien sprawować opieki nad niemowlęciem. Na to mężczyzna zareagował agresywnie, uderzając dziewczynkę z pięści w twarz, po czym oddalił się razem z wózkiem. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe do 12-latki.

Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi ustali, że sprawcą zdarzenia może być 37-letni gnieźnianin, co dość szybko się potwierdziło. Mężczyzna z 3-miesięcznym synkiem udał się do swojego miejsca mieszkania. Przeprowadzone u niego badanie na zawartość alkoholu wykazało w wydychanym powietrzu 0,7 promila. Dziecko zostało przebadane przez lekarza, a następnie przekazane do pogotowia rodzinnego. Policjanci zatrzymali 37-latka. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi naruszenia nietykalności cielesnej. Wobec niego został zastosowany dozór Policji i zakaz zbliżania się jak i kontaktowania z 12-letnią pokrzywdzoną.

Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: Policja