moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kasjerka z Gniezna zarobiła 340 tysięcy złotych przez Internet! To kolejny fake i próba oszustwa!

Czwartek, 21 stycznia 2021
  • Kasjerka z Gniezna zarobiła 340 tysięcy złotych przez Internet! To kolejny fake i próba oszustwa!

Informowaliśmy o artykule, który swoim tytułem sugeruje, że w Gnieźnie porwano 13-letnią dziewczynkę. To nie jedyna fake'owa, niebezpieczna informacja, która pojawiła się w ostatnich dniach.

O rzekomo porwanej dziewczynce informowaliśmy w artykule „Dziewczynka porwana w Gnieźnie? To oszustwo! Uważajcie!”.

To nie jedyna tego typu informacja, która pojawiła się w ostatnich dniach. Artykuł o tytule „Kasjerka z Gniezna zarobiła 340 tysięcy złotych przez Internet” to także fake przenoszący do strony, przez którą oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz dostęp do kont.

Warto zwrócić uwagę na nazwy stron znajdujące się pod tytułami. Chociaż sugerują one, że witryna jest związana z Gnieznem, jej adres już na pierwszy rzut oka wydaje się podejrzany.

Takie zdarzenie nie miało miejsca! Nie podawajcie żadnych swoich danych oraz weryfikujcie informacje, które otrzymujecie. Jedno kliknięcie może wywołać przykre konsekwencje. Wchodząc na podany link i logując się na swoje konto, tak naprawdę podajemy swoje dane oszustom. Dzięki temu mogą ono przejąć nasze konto i rozsyłać do naszych znajomych np. prośbę o kody BLIK.

 
tekst: Andrzej Bukowski