moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Środa, 13 stycznia 2021
  • Balik karnawałowy w przedszkolu. Wypożycz strój ulubionego bohatera!

Rozpoczął się sezon balików karnawałowych w przedszkolach. Dla dzieci to bardzo ważne, długo wyczekiwane wydarzenie. Każda pociecha chce założyć strój ulubionego bohatera lub postaci z bajki. Z pomocą przychodzi Happy Party - wypożyczalnia strojów mieszcząca się przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie.

O balikach karnawałowych rozmawialiśmy z Panią Małgorzatą, przedszkolanką z 40-letnim stażem, z Przedszkola nr 13 w Gnieźnie.

Baliki to stały element życia kulturalnego przedszkoli. Jak wyglądają one w dobie pandemii?
Będzie to pierwszy balik karnawałowy w dobie pandemii ale odbędzie się tak jak wszystkie zaplanowane imprezy w grupach przedszkolnych.

Właściwie każde dziecko ma jakąś ulubioną postać - bohatera walczącego ze złem, księżniczkę z bajki. Czy rodzice wolą sami tworzyć stroje, czy częściej sięgają po gotowe kreacje z wypożyczalni?
Rodzice często korzystają z gotowych projektów z wypożyczalni, aczkolwiek niektórzy tworzą kostiumy także samemu.

Jakie postacie są obecnie „na topie”? Czy widać wpływ telewizji i kina na modę?
Dziewczynki są księżniczkami ale są też postaci z filmów i bajek. Balik w przedszkolu jest wielkim przeżyciem dla dzieci tak jak matura dla licealistów.

Jeżeli szukacie stroju dla swojego dziecka, z pomocą przychodzi wypożyczalnia Happy Party przy ul. Grzybowo 4 w Gnieźnie. Znajdziecie tam niemalże niezliczoną ilość asortymentu. Jeżeli zdarzy się, że nie ma na stanie jakiegoś stroju, zostanie on sprowadzony w ciągu 2 dni. Boicie się, że ubiór będzie różnił się od wymarzonego? Tutaj nie ma tego problemu. Wypożyczalnia Happy Party to tylko i wyłącznie licencjonowane postacie z bajek, filmów, gier Disney’a, Marvel’a, Barbie, Lego itd.
 
tekst: Andrzej Bukowski