moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy sprzęt zakupiony z miejskiego budżetu trafił do szpitala w Gnieźnie

Wtorek, 12 stycznia 2021
  • Nowy sprzęt zakupiony z miejskiego budżetu trafił do szpitala w Gnieźnie

Sprzęt medyczny wartości 60 tys. zł, zakupiony ze środków miejskiego budżetu trafił do gnieźnieńskiego szpitala. Symbolicznego przekazania na ręce dyrektora lecznicy Grzegorza Sieńczewskiego dokonał Prezydent Tomasz Budasz.

Każdego roku w miejskim budżecie zapisane są środki na zakup potrzebnego w lecznicy sprzętu medycznego. Miasto przekazuje go w bezpłatne użytkowanie. Tym razem były to narzędzia niezbędne do operacji ortopedycznych, zestawy do mikrochirurgii oraz do chirurgii ręki, w sumie 158 sztuk narzędzi typu: nożyczki, pęsety, haczyki, igły, kleszcze, młotki, dźwignie, pilniki, imadła, a także napęd BOJN MEDIN POLSKA wraz z instrukcją obsługi i kartą gwarancyjną.

Ponadto, podczas briefingu prasowego, Prezydent Tomasz Budasz przekazał informację o planowanej darowiźnie na rzecz Powiatu Gnieźnieńskiego w postaci dwóch nieruchomości położonych w rejonie ul. 3 Maja. Z wnioskiem o ich przekazanie zwrócił się Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego uzasadniając, że będą one służyć budowie wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z miejscami parkingowymi niezbędnymi do obsługi szpitala. O przekazaniu działek zadecyduje w styczniu Rada Miasta Gniezna.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Andrzej Bukowski