moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zespolenie szpitala i nowe miejsca parkingowe dla pacjentów

Wtorek, 12 stycznia 2021
  • Zespolenie szpitala i nowe miejsca parkingowe dla pacjentów

Starosta Gnieźnieński i Dyrektor Szpitala przekazali do wiadomości, że w najbliższym czasie planowane jest zespolenie szpitala znajdującego się przy ul. Świętego Jana, ze szpitalem Chrztu Polski.

Kolejnym naszym celem na przyszłość będzie zespolenie szpitala - mówi Starosta Gnieźnieński, Piotr Gruszczyński. Mianowicie wszystko co znajduje się w szpitalu przy ul. św Jana, będziemy chcieli przenieść do całkowicie nowego obiektu. Jednak, żeby to zrealizować, to trzeba wyremontować tą starą część szpitala, która znajduje się przy ul. 3 Maja. Jest to kolejna poważna inwestycja, która szacowana jest na poziomie 20 a nawet 30 mln zł i będziemy się do niej przymierzać. Covid spowodował, że koncentrujemy się na rozwiązaniach doraźnych, jednak któregoś dnia, mam nadzieję, że w tym roku, covid pójdzie w zapomnienie w kontekście sytuacji bieżącej i będziemy mogli skupić się na tym zadaniu. Od początku zakładaliśmy, że po wybudowaniu szpitala, pod koniec kadencji, będziemy chcieli tego zespolenia, bo to pozwoli nam osiągnąć cele ekonomiczne, czyli optymalizację wykorzystywania powierzchni i skoncentrowaniu się na stworzeniu instytucji, która będzie w stanie, w miarę możliwości być instytucją samofinansującą. Chcemy również jako Starostwo zakupić działkę, która pozwoli nam dość do kolejnych dwóch działek, które są z tyłu, i które mogą być przekazane przez pana prezydenta Tomasza Budasza jako darowizna.

O planach jakie związane są z ziemią, która ma zostać przekazana szpitalowi, wypowiedział się dyrektor szpitala. Chcielibyśmy, aby szpital gwarantował pewny dostęp do miejsc parkingowych dla pacjentów - mówi dyrektor szpitala, Grzegorz Sieńczewski. Szpital jest tak zlokalizowany, że tego miejsca na nie jest niewiele. Natomiast przejęcie tej ziemi obok szpitala, pozwoli nam na realizacje parkingu i chcemy, by takie miejsca dla pacjentów i ich rodzin się tam znalazły, a także by wejście do szpitala było usytuowane w miarę blisko tego parkingu.
 
tekst: Paulina Michalska