moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policyjne podsumowanie świąt: 9 kolizji, 1 wypadek, 1 nietrzeźwy kierowca i 3 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Poniedziałek, 28 grudnia 2020
  • Policyjne podsumowanie świąt: 9 kolizji, 1 wypadek, 1 nietrzeźwy kierowca i 3 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Czas Świąt Bożego Narodzenia upłynął w naszym powiecie spokojnie, bez większych zdarzeń kryminalnych i drogowych. Policjanci odnotowali jeden wypadek, 9 kolizji drogowych i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

W trakcie trzech świątecznych dni na terenie miasta i powiatu doszło do 9 niegroźnych kolizji i jednego wypadku drogowego, który miał miejsce 26 grudnia na ulicy Gnieźnieńskiej w Kłecku. W jego wyniku dwie osoby doznały obrażeń ciała.

Policjanci w Wigilię na ulicy Kostrzewskiego w Gnieźnie zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę kierującego samochodem marki Dodge, o którym wcześniej informowali - zaniepokojeni stylem jego jazdy - inni użytkownicy dróg. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie wykazało u 55-letniego gnieźnianina ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo trzy osoby za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym straciły na 3 miesiące prawo jazdy.
 
źródło: Policja