moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Był pijany i wjechał do rowu! Twierdził, że samochodem kierował jego syn

Sobota, 19 grudnia 2020
  • Był pijany i wjechał do rowu! Twierdził, że samochodem kierował jego syn

Mieszkańcy Cielimowa i Bierzglinka pomogli Policji w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy Volkswagena, który wjechał do rowu w Czeluścinie. 44-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo kierujący tym pojazdem stracił dokument prawa jazdy, a wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy w artykule "Samochód wpadł do rowu! Kto nim kierował?". Dzisiaj wiadomo już, że pijany mężczyzna kierował Volkswagenem.

W środę, miejscowości Czeluścin w gminie Czerniejewo, kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat podczas cofania wjechał do rowu. Świadkiem całego zdarzenia byli dwaj mężczyźni: mieszkańcy Cielimowa i Bierzglinka, którzy w tym czasie przejeżdżali obok miejsca zdarzenia swoim autem. Zatrzymali się i podeszli do kierowcy Passata, aby sprawdzić, czy ten nie potrzebuje pomocy.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci gnieźnieńskiej drogówki po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że za kierownicą Volkswagena znajdował się 44-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 2,6 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. 44-latek odpowie również z za spowodowanie kolizji drogowej.
 
tekst: Andrzej Bukowski