moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pół miliona złotych dla Gminy Łubowo na budowę dwóch zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej

Sobota, 12 grudnia 2020
  • Pół miliona złotych dla Gminy Łubowo na budowę dwóch zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej

Gmina Łubowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł w ramach środków Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego na budowę dwóch zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej dla Stacji Uzdatniania Wody w Łubowie.

W ramach zadania wykonane zostaną dwa pionowe jednokomorowe zbiorniki na wodę pitną, każdy o pojemności 100 metrów sześciennych oraz zestaw hydroforowy z falownikami a także rurociąg wodociągowy tłoczny PE 160 i 90 o dł. łącznej 56,01 mb i rurociągi kanalizacyjne grawitacyjne PVC 160 o długości łącznej 23,80 metra bieżącego. Łączna pojemność retencyjna Stacji Uzdatniania Wody po realizacji zadania wyniesie 400 metrów sześciennych .

Realizacja inwestycji zapewni ciągłość dostawy wody pitnej dla mieszkańców gminy. Inwestycja nie zwiększa ilości pobieranej wody surowej wskazanej pozwoleniami a umożliwi jej racjonalne magazynowanie i wykorzystanie w okresie większych rozbiorów (zwiększonego zapotrzebowania mieszkańców na wodę w okresach suszy oraz ze względów pożarowych).

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Warto podkreślić, że Gmina Łubowo jest jedyną Gminą Powiatu Gnieźnieńskiego, która otrzymała wsparcie w ramach tego instrumentu, w trybie konkursowym.
 
tekst: Informacja prasowa