moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zatrzymany za rozbój na 16-latku! Rzucił się na nastolatka nad Wenecją i ukradł mu telefon!

Wtorek, 8 grudnia 2020
  • Zatrzymany za rozbój na 16-latku! Rzucił się na nastolatka nad Wenecją i ukradł mu telefon!

Dzięki bardzo dobrym działaniom policjantów z gnieźnieńskiej drogówki, 18-letni mieszkaniec gminy Gniezno podejrzany o napaść na nastolatka został ustalony i zatrzymany. Trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa rozboju. Wobec mężczyzny, na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zdarzenie miało swój początek w sobotni wieczór (5.12.2020r.) w rejonie tzw. Wenecji. Wtedy to do 16-latka idącego ścieżką przy jeziorze Jelonek podszedł młody mężczyzna. Po nieudanej próbie "pożyczenia" od nastolatka telefonu, sprawca uderzył go, a następnie chcąc zabrać jego aparat rzucił się na niego. Po krótkiej szamotaninie napastnik wyrwał komórkę i uciekł.

Komunikat o zdarzeniu został wysłany do wszystkich patroli będących na terenie miasta i powiatu. Od momentu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się również policjanci drogówki, którzy zaczęli sprawdzać okoliczne drogi. I to właśnie oni wypatrzyli mężczyznę pasującego do podanego przez dyżurnego opisu. Szybko okazało się, że się nie mylili. Zatrzymali sprawcę, którym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Gniezno. Telefon udało się odzyskać i zwrócić pokrzywdzonemu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju.

Wobec 18-latka Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował dzisiaj (8.12.2020 r.) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
źródło: Policja