moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XXVI Gwiazdka dla osób z niepełnosprawnościami

Poniedziałek, 7 grudnia 2020
  • XXVI Gwiazdka dla osób z niepełnosprawnościami

Pomimo panującej pandemii i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało 4 grudnia cykliczną, XXVI Gwiazdkę dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Tegoroczna impreza całkowicie odbiegała od dotychczasowych. Gwiazdka z uwagi na niemożność spotkania się z osobami z zewnątrz objęła tylko dwie placówki tj. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 i Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza” w Gnieźnie prowadzony przez Stowarzyszenie MAKI. Łącznie mikołajkowe spotkanie adresowane było dla 120 uczestników. W Ośrodku na Powstańców Wielkopolskich w klimacie mikołajkowo-świątecznym wręczono paczki dla 85 podopiecznych. Wręczenia w imieniu Starosty Gnieźnieńskiego dokonał min. Dyrektor Wydziału Oświaty Łukasz Kaszyński oraz dyrektor placówki Tomasz Piotrowski wraz z zastępcami Renatą Kozłowską i Dorotą Frątczak. Przekazano także najlepsze życzenia od pani Doroty Perlik Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza - głównych współorganizatorów imprezy. Oczywiście nie zabrakło odpowiedniej oprawy świątecznej, śpiewania kolęd i wręczenia paczek świątecznych ze słodyczami. Bezpośrednio po wręczeniu paczek świątecznych, już w gronie organizatorów spotkał się prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński - wspólnie podsumowując przeprowadzoną imprezę. Informacja o ogromnym zadowoleniu dzieci i młodzieży z odbytego spotkania było największym podziękowaniem dla organizatorów.

Natomiast Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza”, niestety z uwagi na niemożność spotkania się w placówce osobiście, dostarczył do domów swoich podopiecznych paczki ze słodyczami z przekazem świątecznych życzeń. Współorganizatorami jak co roku Gwiazdki był Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z dyrekcją SOSW Nr 2 i Stowarzyszenia MAKI. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan serdecznie dziękuje za wsparcie organizacji imprezy gwiazdkowej niezawodnym samorządowym partnerom - na czele ze Starostą i Prezydentem, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie oraz kierownictwu SOSW Nr 2 i ŚDS „Tęcza”.
tekst: Informacja prasowa