moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Triathlonu - rodzice wzięli sprawy w swoje ręce!

Poniedziałek, 7 grudnia 2020
  • Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Triathlonu - rodzice wzięli sprawy w swoje ręce!

Brak regularnych i profesjonalnych treningów, atmosfera niesprzyjająca rozwojowi młodych zawodników czy brak transparentności funkcjonowania klubu. To tylko kilka z zarzutów które od dłuższego czasu pojawiały się wobec zarządu klubu GTT Diament. Brak reakcji i odpowiedzi ze strony klubu sprawił, że pod koniec listopada rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i zawiązali nowy klub sportowy - Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Triathlonu - które będzie kontynuować kariery sportowców.

GST, którego prezesem został Grzegorz Smoczyk stawia przed sobą wiele ambitnych celów. Nawiązanie współpracy z doświadczoną kadrą szkoleniowa w osobach trenerów Piotra Śmigórskiego i Tomasza Gleby gwarantować będzie harmonijny rozwój sportowców zarówno w pływaniu, jeździe na rowerze oraz w bieganiu. Pełna przejrzystość finansowa połączona z aktywnym marketingiem przyczyni się do zdjęcia ciężaru finansowania obozów, przygotowań oraz kosztów zakupu sprzętu z rodziców najmłodszych zawodników.

Szeroka współpraca od samego początku zbudowała koncepcję działania nowoczesnego klubu opartego o multimedialne i interaktywne kontrolowanie osiągnięć i rezultatów treningu. Jeden z patronów stowarzyszenia, mający wiele zasług dla gnieźnieńskiego sportu, Dariusz Kowalczyk będący jednym z najbardziej utytułowanych zawodników triathlonu wywodzącym się z pierwszej stolicy polski posiadający wieloletnie doświadczenie i know-how w zakresie działania przedsiębiorstw i organizacji sportowych gwarantuje dynamizm w działaniu stowarzyszenia.

Już od pierwszego dnia powstania stowarzyszenia mimo trudnych czasów pandemii trwają pracę nad popularyzacją triathlonu poprzez organizację w okresie letnim pierwszych w historii Gniezna otwartych zawodów na krajową skalę. Więcej informacji o Gnieźnieńskim Stowarzyszeniu Triathlonu już wkrótce na triathlon-gniezno.pl oraz na fanpage stowarzyszenia.
 
tekst: Informacja prasowa