moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwszy śnieg, potrącenie chłopca i kolizje drogowe

Piątek, 4 grudnia 2020
  • Pierwszy śnieg, potrącenie chłopca i kolizje drogowe

Pierwszy śnieżny dzień zapisał się potrąceniem 11-letniego chłopca i 10 zgłoszonymi kolizjami, do których doszło na terenie naszego powiatu. Ich przyczyną było nierespektowanie znaków drogowych i niedostosowanie prędkości do trudniejszych z każdą chwilą warunków atmosferycznych. Policjanci apelują - jedźmy ostrożniej!

W czwartek, 3 grudnia, już po godzinie 7.00 w Ćwierdzinie w gminie Witkowo auto ciężarowe podczas cofania uszkodziło ogrodzenie posesji. Następnie, w godzinach popołudniowych doszło do kolizji w Kłecku i na ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie. Nie minęło dużo czasu, gdy około godziny 13.00 Renault dachowało w Zdziechowie. Kolejno policjanci zaczęli otrzymywać coraz więcej zgłoszeń o utrudnieniach drogowych oraz zablokowanych drogach. Spory korek utworzył się po godzinie 15.00 w okolicy ulicy Gdańskiej, gdzie doszło do zderzenia Peugeota z Volkswagenem.

Około godziny 16.00 w Szczytnikach Czerniejewskich w gminie Czerniejewo doszło do potrącenia przez samochód osobowy 11-letniego dziecka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 62-letnia mieszkanka Żydowa na łuku drogi, na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze, gdzie potrąciła 11-letniego chłopca. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala we Wrześni, a następnie szpitala dziecięcego w Poznaniu.
 
źródło: Policja