moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Radny Gminy Łubowo wydmuchał 1,2 promila alkoholu! Przez kilka kilometrów uciekał Policji!

Środa, 2 grudnia 2020
  • Radny Gminy Łubowo wydmuchał 1,2 promila alkoholu! Przez kilka kilometrów uciekał Policji!

W poniedziałek, w Wierzycach (gmina Łubowo) policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował - jak się okazało - 62-letni mieszkaniec Imielna, Zbigniew W. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem.

Do zatrzymania samochodu kierowanego przez pijanego kierowcę doszło w Wierzycach. Kierujący nim 62-letni Zbigniew W. wydmuchał 1,2 promila alkoholu, po czym po wykonanym badaniu wskoczył z powrotem do swojego samochodu i odjechał. Po krótkim pościgu, w trakcie którego mężczyzna pokonał ok. 4 kilometry, funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki ponownie go zatrzymali i uniemożliwili dalszą jazdę.

Zbigniew W. to radny Rady Gminy Łubowo. W ostatnich wyborach startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo. Jest także teściem Komendanta Komisariatu Policji w Kłecku oraz ojcem sekretarz powiatu gnieźnieńskiego (pełniącej tę funkcję od poprzedniej kadencji władz powiatu - za rządów Prawa i Sprawiedliwości), która przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, po zdarzeniu Zbigniew W. trafił do szpitala przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie.
 
tekst: Andrzej Bukowski