moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Miesiąc Piekła Kobiet! Kolejny strajk już w niedzielę!

Sobota, 21 listopada 2020
  • Miesiąc Piekła Kobiet! Kolejny strajk już w niedzielę!

Miesiąc temu ograniczono wolność i zabrano prawa pewnej grupie osób. Jako, że co najmniej połowa populacji naszego kraju należy do tej grupy, zaczęliśmy wychodzić na spacery, na których głośno wyrażaliśmy nasze opinie na temat decyzji tzw. "Trybunału Konstytucyjnego", która dotknęła nas tak bardzo. Pokazaliśmy, że nie zgadzamy się na to, żeby o naszych ciałach decydowali obcy ludzie, zasłaniający się wartościami, które nie są obligatoryjne dla mieszkańców tego kraju. Mimo tego, wciąż nie odzyskaliśmy swoich praw, a od rządzących otrzymujemy na przemian szykany i błagalne wezwania o pozostanie w domach.

Dlatego też w tę niedzielę, równo miesiąc od tego feralnego dnia, kiedy rząd wypowiedział wojnę obywatelom, ponownie wyjdziemy na pokojowy spacer  (oczywiście nie gromadząc się, tylko mimochodem idąc w tę samą stronę) i ponownie powiemy głośno i wyraźnie, że nie aprobujemy ich decyzjom i nie damy się pokonać.

Bo jeśli mówią nam, że my mamy krew na rękach, to musimy im dosadnie powiedzieć, żeby w końcu przestali wycierać w nie sobie mordy.

Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/438746283791386/
tekst: Informacja prasowa