moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pobieranie z YouTube na Androida - jak to zrobić?

Środa, 18 listopada 2020
  • Pobieranie z YouTube na Androida - jak to zrobić?

Telefony w prawie każdym calu mogą dziś zastąpić komputery. Prawie każdym, bo na przykład pobranie filmu z YouTube na smartfona z Androidem nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

Jak pobrać z YouTube na smartfon z Androidem - jakie są problemy?
Przede wszystkim regulamin YouTube nie pozwala na pobieranie filmów innych niż te, które się samemu wgrało. To oczywiście byłoby do obejścia, ale YouTube jest usługą Google, więc w ich własnym sklepie nie ma aplikacji, które by na to pozwalały. A raczej - takie programy się od czasu do czasu pojawiają, ale zwykle równie szybko są zdejmowane. Poza tym nie ma absolutnie żadnej pewności, jak działają - programy do pobierania z YT na Androida to jedna z tych grup oprogramowania, co do których najczęściej pojawiają się zarzuty o szpiegowanie użytkowników.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o dwóch rzeczach: nie zawsze pobranie najwyższej dostępnej jakości jest idealne na telefonach, a takie ustawienia ma domyślnie wprowadzona spora część programów. Druga sprawa wiąże się z pobieraniem przez strony internetowe: te są zwykle mało wygodne, a gwarancji bezpieczeństwa też nikt nie daje.

Jak pobierać filmy z YouTube’a na Androida bezpiecznie i szybko?

W praktyce jest tylko jeden sposób na ściągnięcie filmów z YT na Androida. How to downlad from youtube to android phone Po pierwsze, trzeba znaleźć odpowiedni program - to bardzo ważne, ponieważ na kilku etapach całego procesu mogą pojawić się zagrożenia dla bezpieczeństwa. Pobranie programu niezweryfikowanego będzie sporym ryzykiem. Trzeba na stronie wydawcy znaleźć plik instalacyjny (apk) instalacji i pobrać go na smartfon.

Pobrany plik należy uruchomić, co nie będzie możliwe “z marszu” - trzeba będzie wcześniej pozwolić na instalację z niezweryfikowanych źródeł w ustawieniach telefonu. I od razu w tym miejscu ważna uwaga - to pozwolenie należy cofnąć natychmiast po zainstalowaniu programów. Będzie to zamknięcie ewentualnej furtki, przez którą mogłoby się dać w sposób nieautoryzowany dograć oprogramowanie szpiegujące.

Programy do pobierania z YouTube’a na androida zasadniczo mają już wprowadzone odpowiednie wstępne ustawienia, więc zwykle wystarczy w ich oknie tylko wprowadzić link do filmu, aby go pobrać.

Linku nie da się uzyskać wygodnie z aplikacji YouTube zainstalowanej na smartfonie. Trzeba film otworzyć w dowolnej przeglądarce. Jeśli masz włączoną historię oglądania, to filmy wyświetlone w aplikacji można łatwo odnaleźć również z poziomu przeglądarki. Historię aktywności w Youtube można włączyć z poziomu ustawień konta Google - filmy będą wówczas łatwo dostępne z każdego urządzenia po zalogowaniu w usłudze.

W przypadku programów na Androida do pobierania z YouTube’a warto wcześniej sprawdzić, gdzie będą zapisane te pliki. Struktura katalogów na smartfonach nie jest tak intuicyjna jak na desktopie, więc żeby uniknąć później szukania, można sobie w jakiś sposób ten folder oznaczyć w swoim ulubionym menedżerze plików.

Gotowi? Do pobierania!
Pobieranie filmów z Youtube na smartfony z Androidem nie jest wielkim wyzwaniem, trzeba tylko mieć świadomość, że sama instalacja programu będzie wymagała odrobinę więcej zachodu niż na komputerze. Dobra wiadomość jest taka, że spora część aplikacji to przystosowane do wydajnego działania na smartfonach wersje programów znanych z desktopów, więc być może znajdziesz aplikację swojego ulubionego wydawcy.

Źródła

https://dompelenpomyslow.pl/pobrac-film-youtube-telefon/
https://tech.wp.pl/android-jak-pobrac-muzyke-lub-film-z-youtube-6088634750178433a
https://android.com.pl/artykuly/52030-top-3-najlepsze-aplikacje-na-androida-do-pobierania-filmow-z-youtube/