moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Woźnikach! Bus zderzył się z autobusem

Środa, 4 listopada 2020
  • Wypadek w Woźnikach! Bus zderzył się z autobusem

W środę o godz. 5.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze w Woźnikach. Na wylocie z Gniezna w kierunku Poznania doszło do zderzenia autobusu z busem. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna i Łubowa.

Na miejscu ratownicy zastali samochód dostawczy Ford Transit w pozycji na boku, po kolizji z autobusem. Kierujący busem szybko znalazł się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, nie został zabrany do szpitala po przeprowadzonym badaniu. Pozostałe 9 osób podróżujących autobusem pracowniczym nie wymagało pomocy medycznej.

W początkowej fazie droga w kierunku Poznania w okolicach 138-kilometra była całkowicie zablokowana. Ruch na drodze odbywał się z utrudnieniami przez ponad 3,5 godziny. Dokłądne przyczyny i okoliczności wypadku ustala Policja.

Na załączonym filmie nagranym przez strażaków z OSP Łubowo widać korytarz życia utworzony przez kierowców. Nie jest on idealny, jednak kierowcy są coraz bardziej świadomi tego, że w prosty sposób mogą pomóc służbom ratunkowym. Takie zachowanie zasługuje na pochwałę.
 
źródło: OSP Łubowo